Samsung bude každý měsíc aktualizovat Android kvůli odstranění bezpečnostních chyb

Jihokorejský gigant Samsung přišel s oznámením, které se týká nových pravidelných aktualizací systému Android a které zajistí rychlé podchycení nepokrytých bezpečnostních chyb. Samsung tímto navazuje na představení bezpečnostního programu od Googlu, o kterém jsme vás informovali zde.


Nejen Galaxy S6 a S6 edge by se každý měsíc měly dočkat bezpečnostní aktualizace

Tyto bezpečnostní aktualizace budou probíhat přibližně jednou měsíčně. Samsung nedávno vydal aktualizaci pro svá zařízení Galaxy kvůli bezpečnostní chybě Androidu zvané Stagefright. Společnost ohlásila, že je nutné včasné pokrytí vážných chyb, a plánuje další vývoj tohoto procesu a jeho brzké zavádění formou dalších bezpečnostních aktualizací.

„Operační systémy jsou neustále vystaveny novým pokusům o zneužití. Vzhledem k nedávno odhaleným chybám ohrožujícím zabezpečení jsme změnili přístup a chceme zajistit rychlejší bezpečnostní aktualizace našich zařízení. Proto je pro nás nejdůležitější vyvinout rychle reagující systém, který zajistí bezpečnostní opravy našich produktů a jejich další ochranu. Věříme, že tento nový systém posílí zabezpečení a poskytne našim zákazníkům ty nejlepší zkušenosti, řekl Dong Jin Koh, viceprezident oddělení mobilního výzkumu a vývoje společnosti Samsung Electronics.

Samsung v současnosti jedná s partnery po celém světě o zavedení tohoto nového přístupu. Ve spolupráci s partnery společnost brzy vydá podrobnější informace o konkrétních modelech a harmonogramech.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku