Domů » Bleskovky » Android 8.0 Oreo má první problémy: co všechno uživatelům nefunguje?

Android 8.0 Oreo má první problémy: co všechno uživatelům nefunguje?

Google v pondělí vypustil do éteru novou verzi operačního systému Android, který nakonec dostal jméno Oreo. Nový systém si prozatím mohou nainstalovat pouze majitelé vybraných zařízení Google Pixel a Nexus, a to buď manuálně, nebo skrze program Android Beta. Přestože se jedná o finální stabilní verzi systému, nevyhnuly se jí porodní bolesti, které nyní uživatelé reportují v diskuzích na Nexus Help Forum a Pixel User Community.

Potíže s Bluetooth

Většina problémů se týká bezdrátových přenosů přes Bluetooth, kdy často dochází k přerušení spojení (někdy okamžitě po navázání). Přehrávání hudby skrze bezdrátová sluchátka je prý navíc doprovázeno přeskakováním hudby či ořezáváním zvuků, přestože Google slibuje zlepšenou kvalitu přenosu.

Android Auto

Problémy se také týkají funkce Android Auto, při spárování s automobilem např. nejde přehrávat hudba, případně se po pár sekundách zastaví bez jakékoliv chybové hlášky. Na Android Auto se údajně také špatně zobrazuje mediální obsah a stížnostem neuniká ani samotné telefonování – zatímco příchozí hovory fungují v autě bez problémů, u odchozích je zvuk přesměrován do reproduktorů telefonu, a nikoliv automobilu.

Obtěžující notifikace

Spousta uživatelů (včetně mě) také nemůže překousnout novinku v notifikacích, kdy je neustále zobrazen proužek s informací, kolik zrovna běží aplikací na pozadí. Tento proužek není bohužel možné odstranit, pouze na pár hodin uspat, poté se znovu objeví. Bohužel v tomto případě se nejedná o chybu, ale o zamýšlenou funkci.

Tak jako tak Google žádá uživatele, aby veškeré problémy s Androidem 8.0 Oreo reportovali do oficiálních fór s podporou. Snad tedy veškeré hlasy uslyší, potíže s Bluetooth byly například hlášeny již v jednotlivých testovacích verzích, a stejně k nápravě nedošlo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

21 komentářů

 1. Marek Studnicka

  To je přesně ONO!!! Všechny tyto problémy u jakkéhokoliv Nového softwaru jsou důsledkem toho,že Nejsou testovány v praxi přímo ve vývoji-když Microsoft vydá build-tak hned hlásí chyby a Ty se pak na základě odezvy Insiderů odstranují!Chápu,že je to pořád Beta-ale jestliže je to oficiální ostrá verze-tak tyto problémy již by být neměli-přesto věřím,že toto Google vyřeší do doby-než bude oficiálně Kompletně odladěný software vydán pro aktualizaci uživatelům-Sony má na IFA v Berlíně představit Novou řadu Ixperie XZ1 a XZ Compact-s Androidem 8.0 a to už bude tento firmare Odladěn? Tak to jsem zvědav-každopádně držím palce a at to vyjde.

  • Ach jo len trochu upresním u androidu je to trochu inak google vydá final verziu verziu pre jednotlivých výrobcov s gogle apps to s verziou pre google pixel nesúvisí(problémi s bluetooth možu suvisieť s konkrétnym hardware pixelu ) výrobca aplikuje na final verziu svoju grafickú nadstavbu svoje algoritmy pre fotoaparát a iné svoje softwarové úpravy samsung svoje algoritmický Huavei spolupráci z leicov a podobne a každý výrobca k testovaniu pristupuje inač napr sony ma svoj beta program kde sa treba príhlasiť a testovať beta verzie ,

  • „Microsoft vydá build-tak hned hlásí chyby a Ty se pak na základě odezvy Insiderů odstranují!“

   Jo, většinou. Ale taky ne hned v dalším buildu a taky jsou schopný nasekat do ostrýho buildu plno nových chyb, který se v insider verzi neobjevili.

   Bezchybnost updatů začíná být u MS minulostí.

 2. O obtěžujících notifikacích vím své. Např. u Sony neustálá buzerace, že nemám aktivní celulluar data. ANO JÁ VÍM, SKUTEČNĚ NEMÁM AKTIVNÍ CELULLAR DATA! Pakárna. Nebo jinde, jaká je režim napájení nebo že je nabito. Android bloudí někam dál a dál od uživatelů….:/

  • To je rukama, nic takoveho se mi ani nikomu koho znam nedeje.

  • Uf, tak otisky obrazovky ti fakt odkazovat nebudu, prostě to tak je:)

  • To nepopiram, jak rikam – ruce. Dej fo nekkmu, kdo tomu rozumi.

  • Ano, k smichu jsi tady pravidelne. Co tvuj „iPhone“ od Lenova za 3 litry z bazose? Jeste funguje?

  • Ariel (neregistrovaný): Aktuální cena v síti bazarů:
   [odkaz]

   Ne.

  • uni: Už si kup božský iPhone a dej pokoj. Kdo má ty tvoje nesmyslné žvásty pořád číst. Prudíš s tím pomalu pod kažým článkem.

  • zipiik: He? Nikdy nikde jsem toto o notifikacích nepsal, asi si mě s někým pleteš. Podobně jako borec vedle mi vkládá slova do úst, které jsem nikdy neřekl. Nějaké zatmění myslí? Nebo ten borec zde, který mi přisuzuje nějaké jiné zařízení. Záhada…:)

  • Neustále jen frfláš co všechno je na Androidu špatně a jak je iOS daleko lepší, jednou je pro tebe Android = AOSP, jindy Android = to na Pixelech a Nexusech, teď je obecnou vlastností Androidu něco v možná je diném modelu Sony a to ještě o pravdivosti tvého tvrzení dost pochybuju, ostatně jako u většiny z nich. Pokud by byla tvá situace jen z poloviny taková, jak ji tu neustále popisuješ, tak každý normální člověk by na tvém místě přešel ke konkurenci, protože na soužití s Androidem nemáš buňky. To není nic ve zlém, každý má jiné preference.

  • Uni, uni. Takhle hloupe se odkopat. My vime, ze pouzivas Lenovo. Ale notifikace ti vyskakuje na Sony, vid? To, ze tady pravidelne kopes do Sony totiz nejde prehlednout.

   Tak ted jsem zvedavy, jakou vymluvu na ty sve lzi si vymyslis.

  • zipiik: AOSP je AOSP. To, že Google na Pixely dává launcher je věc jiná. Nicméně nějak nevím, proč zde téma AOSP? Hovořil jsem o Sony. Ten je fasovaný z práce, kdybych za něj dal tehdy 10k, tak by byl do 14ti dní vrácen, takhle je mi to vcelku jedno, jen to obtěžuje při práci.

   Jirka (neregistrovaný): Chlapče, já nejsem jako jiní borci tady „muž jednoho přístroje ale zato jsem odborník na vše“, záběr mám větší;) Takže tak jako hromad jiných lidí, mám více zařízení, mám přístup k ještě více přístrojům. A ještě ke všemu umím flashovat, to jsou věci co:) Jo sorry, tvou mluvou výmluvy:D

  • Když si pod recenzí novinek v iOS dovolí poznamenat, že tuhle vlastnost už má třeba Samsung, LG a/nebo Sony, tak se začneš ohánět tím, že to je jen 1 výrobce z 1000 a počítá se jen, co je v AOSP. Teď, když máš nějakou (podle mě fitkivní) zkušenost s jakýmsi Soňakem, tak hned „Android bloudí někam dál a dál od uživatelů“. Ujasni si, co jednotlivé pojmy vlastně znamenají, aby ses vyjadřoval aspoň trochu konzistentně, prokud teda nepovažuješ trvalý názor „iOS je ve všem průkopník a nejlepší“.

  • zipiik: Máš pravdu, jedná se o aplikaci Sony. Tedy, Sony se vzdaluje od uživatelů. Nicméně bylo to myšleno ve smyslu Androidu coby platformy, ne AOSP. To jsi sem zatáhl ty:)

  • @uni: „Chlapče, já nejsem jako jiní borci tady „muž jednoho přístroje ale zato jsem odborník na vše“,“

   LOL. Mozna tak v te autisticke bubline ve ktere zijes si odbornikem na vse:D Zatim dokazujes ze ti je cizi kazda oblast…

 3. překvápko ????
  ani neeee
  křáp křapem zostane

 4. N5X android 8 od prvnich vývojářských verzí a ani jeden problém jsem nezaznamenal ( a ta „nesmazatelna“ notifikace je stejně vidět jen pri stažení lišty kde mě nijak neobtěžuje.

 5. Nedoporučuji instalova verzi 8 na LG G6 …. telefon se rychleji vybíjí (zkrátka má s tímto softem větší spotřebu) z dobře fungujícícho automatického jasu je cosi divného co funguje následně podle plotu. Přepínání připojení k síti wifi nebo mobil data vás bude otravovat donekonečna hláška o potvrzení který se nezbavíte … Přínos žádný…… važte si LG G6 kde máte Android 7 a ne tento dodo zmetek Android 8

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).