Domů » Bleskovky » Android 8.0 Oreo má první problémy: co všechno uživatelům nefunguje?

Android 8.0 Oreo má první problémy: co všechno uživatelům nefunguje?

Google v pondělí vypustil do éteru novou verzi operačního systému Android, který nakonec dostal jméno Oreo. Nový systém si prozatím mohou nainstalovat pouze majitelé vybraných zařízení Google Pixel a Nexus, a to buď manuálně, nebo skrze program Android Beta. Přestože se jedná o finální stabilní verzi systému, nevyhnuly se jí porodní bolesti, které nyní uživatelé reportují v diskuzích na Nexus Help Forum a Pixel User Community.

Potíže s Bluetooth

Většina problémů se týká bezdrátových přenosů přes Bluetooth, kdy často dochází k přerušení spojení (někdy okamžitě po navázání). Přehrávání hudby skrze bezdrátová sluchátka je prý navíc doprovázeno přeskakováním hudby či ořezáváním zvuků, přestože Google slibuje zlepšenou kvalitu přenosu.

Android Auto

Problémy se také týkají funkce Android Auto, při spárování s automobilem např. nejde přehrávat hudba, případně se po pár sekundách zastaví bez jakékoliv chybové hlášky. Na Android Auto se údajně také špatně zobrazuje mediální obsah a stížnostem neuniká ani samotné telefonování – zatímco příchozí hovory fungují v autě bez problémů, u odchozích je zvuk přesměrován do reproduktorů telefonu, a nikoliv automobilu.

Obtěžující notifikace

Spousta uživatelů (včetně mě) také nemůže překousnout novinku v notifikacích, kdy je neustále zobrazen proužek s informací, kolik zrovna běží aplikací na pozadí. Tento proužek není bohužel možné odstranit, pouze na pár hodin uspat, poté se znovu objeví. Bohužel v tomto případě se nejedná o chybu, ale o zamýšlenou funkci.

Tak jako tak Google žádá uživatele, aby veškeré problémy s Androidem 8.0 Oreo reportovali do oficiálních fór s podporou. Snad tedy veškeré hlasy uslyší, potíže s Bluetooth byly například hlášeny již v jednotlivých testovacích verzích, a stejně k nápravě nedošlo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments