Domů » Bleskovky » Android 4.4 KitKat: Další série fotografií odhaluje několik chystaných vylepšení

Android 4.4 KitKat: Další série fotografií odhaluje několik chystaných vylepšení

Už delší dobu se spekuluje o tom, že bychom se 14. října mohli dočkat představení nové generace telefonu Nexus 5, jehož kompletní specifikace dnes v noci unikla na internet, a stejně tak se čeká na nedávno oznámený Android 4.4 „KitKat“. Na internetu se nyní objevilo několik fotografií, které mají pocházet z vývojové verze Androidu. O tom, že nemusí jít o úplně aktuální snímky, svědčí označení „Key Lime Pie“ v informacích o systému – tento název měl Google původně pro další verzi použít, ale nakonec došlo k překvapivé změně na KitKat.

  

Změn v uživatelském prostředí není příliš mnoho, větší důraz by zde měl být kladen především na nové funkce a podle zákulisních informací je Android 4.4 zase o kus rychlejší. V minulosti se rovněž spekulovalo o podpoře 64bitových procesorů, nicméně Google zatím nic oficiálně nepotvrdil.

  

Součástí systému se nově stanou nástroje Google Drive (cloudové úložiště) a Google Keep (vytváření poznámek). Přiložené fotografie dávají tušit, že se změn dočkáme i v aplikaci pro fotografování. Zde by měla být dostupná celá řada filtrů a efektů, kterými snímky budete moci obohatit, a v kontextové nabídce by měla přibýt možnost odeslat obrázek do bezrátové tiskárny v síti či uložit jej jako PDF.

  

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

 1. lukass71 (neregistrovaný)

  Taky by mohla byt zmena vetsi nez jen jina barva pisma… Od 4.0 byla nejvetsi zmena v 4.2 kdy prislo rychle nastaveni, od te doby nuda… Diky bohu za Custom ROMky a launchery.

 2. Fore (neregistrovaný)

  Stock Android už více méně žádné drastické změny absolvovat nemusí, o to se starají výrobci zařízení s androidem samy už nějaký ten rok… jde především o funkce :)

 3. dfdf (neregistrovaný)

  Neviem ci som jediny ktory si to v simol ale google systematicky meni skin svojich app na taky uhladnejsi design..

  vsminite a porovnajte si app

  talk- hangouts

  gmail pred tym a teraz

  google play tak isto vsetky presli designovou zmenou n taky hranatejsy styl myslim si ze google postupom casu zmeni cely design androidu na taky „hranatajsi (neviem ako sa odborne vola ten styl)“

  Ono nebude prvy vsak apple taktiez presile na taky lahsi design a google ide podobnou cestou

  Mozno v 4.4 bude cely system v tomto duchu..

  Kedze na snimkach je stale oznacenie KLP tak pochybujem o doveryhodnosti mozno ze su to snimky este pred tym nez sa google rozhodol zmenit nazov na kit kat…

  Coskoro uvidime

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).