Sledujte nás na YouTube

Android 4.0 se do konce roku dočká podpory Adobe Flash

Pokud jste již měli možnost si vyzkoušet nový Android 4.0, možná jste si všimli, že v něm momentálně chybí podpora multimediálního rozhraní Flash. Vývojáři z Adobe bohužel zjistili, že jejich Flash plugin pro Android není kompatibilní s Ice Cream Sandwich. Podle slov mluvčího společnosti Adobe se ale na vývoji nového pluginu pracuje a měl by být dostupný dříve, nežli oslavíme Silvestr. Dobré zprávy se ale většinou vyvažují těmi špatnými a v tomto případě mluvčí taktéž zdůraznil, že Ice Cream Sandwich bude poslední verzí Androidu, pro kterou bude Flash plugin vyvíjen. Celé vyjádření zní takto:

“Adobe uvolní ještě jednu verzi Flash Player pro mobilní prohlížeče, tento plugin poskytne chybějící podporu pro Android 4.0 a měl by vyjít do konce tohoto roku. Následně už bude Adobe podporovat pouze opravy kritických chyb a vydávat bezpečnostní aktualizace.S růstem a rozšiřující se podporou HTML5 se role Flash pochopitelně změní, Flash ale nadále nabízí výhody neobvyklé kvalitního přehrávání videa s ochranou obsahu stejnětak jako vysoký výkon a spoustu funkcí využitelných v herních platformách. Proto se z předvídatelných důvodů soustředíme právě na tyto oblasti. Pokračujeme taktéž s vývojem rozhraní Adobe AIR jak pro počítače, tak i pro mobilní zařízení. Spatřili jsme široké možnosti využití Adobe AIR pro vytváření mobilních aplikací a mnoho z nich bylo velice úspěšných”.

-  

Můžeme se tedy radovat, že Ice Cream Sandwich do konce roku dostane Flash Player, s jeho podporou v budoucím Androidu 5.0 už to ale tak slibně nevypadá. Doufejme tedy, že se do té doby alespoň pořádně rozšíří standard HTML5, který by po Flashi převzal pomyslné žezlo v přehrávání online multimédií.

Zdroje: Engadget, Pocket-lint

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

8 komentářů

 1. janac_marek (neregistrovaný)

  Tak toto je veľká škoda :(

  Zbytočné oddialenie nevyhnutnej smrti mŕtvej technológie.

 2. htcjirka (neregistrovaný)

  Bohuzel HTML5 je zatim okrajovka,takze bohuzel Flash je potreba a rozhodne neni mrtvou technologii.HTML5 zatim takova hitparada neni.

  • Standa (neregistrovaný)

   Přesně tak, každý nepotřebuje být křečovitě “moderní”, někteří zkrátka chtějí jen plnohodnotně využívat web, a do plnohodnotnosti Flash stále patří, ať se nám to líbí, nebo ne.

  • bkf1 (neregistrovaný)

   Standa: Presne jak rikas ;-) Nerikam, ze by flash byla zrovna skvela technologie, ale zatim ji potrebujeme – no nekteri treba ne, ale to prece neni duvod ji v zarizeni rusit/mazat/zakazat (cesta Applu) a zbytecne uzivatele obirat o moznosti. S tim treba souhlasi uzivatele Apple, ale ja si myslim, ze MNOHEM lepsi cestou je NABIDNOUT (tj. nenutit!) jinou/lepsi technologii a at se ukaze, jestli ma na to pokorit tu starou.

 3. mino (neregistrovaný)

  Tak to s Honeycombom na mojom Tabe vydržím. Bez flashu tablet nechcem.

  To s tým Airom to bude ale pre Adobe fiasko.

 4. silent64sk (neregistrovaný)

  Minimálne na androidích tabletoch to bude veľmi chýbať, k dokonalému komfortu prehliadania internetu by podpora flashu chýbať nemala, rozhodnutie Adobe nechápem, najmä teraz nie, keď moderné smartphony disponujú takým výkonom, že im flash nerobí už žiadne problémy.

  • uni (neregistrovaný)

   NJ, ale když vezmeš, že iVěci výrazně okupují mobilní netění a iVěci nepodporují Flash, je jeho ztráta prakticky dotýkající se menší části uživatelů, zatímco vět ší části se vystrnaděním Flash zjednodušení života. Osobně, ačkoli iVěcí nenetím, tak mi flash skutečně chybět nebude, nepotřebuji ho ani nyní.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *