Android 12 (Go Edition) nalije lowendovým telefonům do žil více síly

Android 12 Go 1

Majitelé levných smartphonů se mohou těšit na nový systém; Google totiž v tomto týdnu oznámil příchod Androidu 12 (Go Edition). Ten je opět ušitý na míru low-endovým zařízením, která se mohou těšit zejména na zvýšený výkon a nižší spotřebu baterie.

Android 12 (Go Edition): živá voda pro levné telefony

Google slibuje, že pod Androidem 12 (Go Edition) se budou aplikace spouštět o 30 procent rychleji a spuštění bude doprovázet plynulejší animace. Těšit se také můžete na vyšší výdrž, systém totiž automaticky šetří akumulátor tím, že déle nepoužívané aplikace hibernuje. Kromě procent baterie Android 12 (Go Edition) šetří i mobilní data, neboť ke komunikaci s okolními zařízeními využívá primárně přímé spojení skrze Wi-Fi.

Nový Android také poskytuje větší transparentnost aplikací přistupujícím k citlivým součástem telefonu; uživatelé dostanou více ovládacích prvků při udělování práv. Stejně jako u „velkého“ Androidu 12 bude v horním řádku vidět, zda aplikace používají mikrofon nebo fotoaparát s možností rychlého odebrání přístupu. Pro zvýšení bezpečnosti také přibyla možnost udělit aplikacím přístup pouze k přibližné poloze namísto přesné.

Android 12 Go 2

Android 12 (Go Edition) rovněž zjednodušil uživatelské prostředí pro režim hosta; k profilům se lze dostat přímo ze zamykací obrazovky. Systém také obsahuje vestavěný překladač obsahu na obrazovce; najdete jej v rozhraní naposledy otevřených aplikací.

V souvislosti s oznámením nového systému se Google pochlubil, že Go edici aktuálně používá po celém světě víc než 200 milionů uživatelů, nejedná se tedy o úplně zanedbatelný trh.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku