Domů » Bleskovky » Android 10 přináší na telefony LG počítačový režim

Android 10 přináší na telefony LG počítačový režim

První smartphony od LG dostávají aktualizaci na Android 10, naposledy se dočkali majitelé modelu V50 ThinQ. Společně s novým zeleným robotem získávají telefony LG i novou verzi prostředí LG UX 9.0, která potichu přidává poměrně velkou novinku – počítačový režim. Objevil jej Juan Carlos Bagnell ve svém streamu na síti Twitch.

Počítačový režim v podání LG funguje podobně jako DeX u vybraných telefonů Samsung; stačí telefon připojit skrze USB-C – HDMI kabel k libovolnému monitoru nebo televizoru a systém nabídne přepnutí do režimu plochy. Po odsouhlasení se prostředí roztáhne na celou obrazovku, což je výhodné pro konzumaci multimédií či jednoduchou práci; v druhém případě je však vhodné připojit i bezdrátovou myš a klávesnici.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).