Domů » Bleskovky » Andrej Babiš se setkal s Timem Cookem. Vyjednal Apple Store v Praze

Andrej Babiš se setkal s Timem Cookem. Vyjednal Apple Store v Praze

Premiér České republiky Andrej Babiš se od dnešního dne účastní Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu. Zde má podle svého vyjádření spoustu domluvených schůzek, a to nejen s premiéry evropských zemí, ale i s šéfy nadnárodních společností. Mezi nimi nechybí ani šéf Apple Tim Cook, s nímž měl Andrej Babiš schůzku před chvílí.

Právě jsem se setkal s jednou z nejvlivnějších osobností světového byznysu, Timem Cookem, šéfem Apple. Za českou stranu…

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Čtvrtek 24. ledna 2019

Praha se může těšit na vlastní Apple Store

Andrej Babiš se na svém Facebooku pochlubil společnou fotkou a pochlubil se poměrně zásadní informací: výsledkem dnešního setkání je ustanovení koordinačního týmu pro přípravu prvního českého Apple Store, který má stát v Praze. Jako možné místo Babiš jmenoval budovu Ministerstva pro místní rozvoj na Staroměstském náměstí. Česká republika by se tak mohla stát 11. evropskou zemí, která by měla svůj vlastní oficiální jablečný obchod.

Babiš se také šéfovi Apple pochlubil českými úspěchy v oblasti umělé inteligence a řešil s ním ekonomickou situace ČR i EU. Schůzky Andreje Babiše a Tima Cooka se zúčastnili i Karel Havlíček, který odpovídá za vědu a výzkum a Vladimír Dzurilla, odpovědný za digitalizaci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.