TOPlist

Amazon chystá další videoherní adaptaci, tentokrát půjde o Tomb Raider

tomb raider lara croft
  • Černovlasá hrdinka se po třech filmech dočká seriálového zpracování
  • Scenáristka Phoebe Waller-Bridge pracovala například na poslední bondovce
  • Videoherních adaptací bude v následujících letech přibývat

S filmovými a seriálovými adaptacemi videoher se v poslední době roztrhl pytel. Aktuálně na sebe strhává pozornost především The Last of Us z produkce HBO (ČSFD: 89 %), které vyvolalo nadšení jak u diváků, tak u kritiků. Špatně nedopadlo ani anime Cyberpunk: Edgerunners (ČSFD: 84 %) od Netflixu. Pozadu ale nechce zůstat ani Amazon, kterému k aktuálně rozpracovanému seriálovému God of War přibyla další světoznámá značka – anglická archeoložka Lara Croft.

Seriálovou adaptaci videoherní série Tomb Raider by měla mít na svědomí Phoebe Waller-Bridge, která se jako scenáristka podílela například na poslední bondovce Není čas zemřít (ČSFD: 75 %). Seriál ale není to jediné s upocenou prsatou brunetkou v hlavní roli, na čem údajně Amazon pracuje. Podle všeho se s ní chystá natočit také nové filmy a rozšířit její už tak bohatou sbírku filmových zpracování.

Phoebe Waller Bridge
Phoebe Waller-Bridge má na svém kontě například spolupráci na bondovce Není čas zemřít

Filmy ze série Tomb Raider patří mezi jedny z prvních videoherních adaptací, které se dostaly k širokému publiku. Dvojice filmů ze začátku milénia s Angelinou Jolie v hlavní roli však nesklidily příliš pozitivní ohlasy (ČSFD: 54, respektive 50 %) a ani pokus o restart s Aliciou Vikander z roku 2018 (ČSFD: 65 %) se netrefil každému do vkusu.

V následujících letech se příval filmových a seriálových zpracování videoher nezastaví. Netflix má aktuálně rozpracovaný seriál ze světa Horizon Zero Dawn, Peacock zpracovává méně známou sérii Twisted Metal a Sony se chystá na stříbrné plátno převést závodní hry Gran Turismo – režisér Neill Blomkamp už dokončil natáčení a nyní sedí ve střižně. Zda nás konečně čeká zlatý věk videoherních adaptací, nebo to dopadne „jako vždycky“, se teprve ukáže.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku