Ze seriálu The Last of Us se stal obří hit. HBO potvrdilo druhou sezónu

the last of us
  • Seriálová adaptace populární videohry se těší pozitivním ohlasům ze strany diváků i recenzentů
  • Druhá epizoda zaznamenala nejvyšší nárůst sledovanosti v historii HBO

Televizní stanice HBO po odvysílání pouhých dvou epizod oficiálně potvrdila, že natočí druhou sezónu postapokalyptického seriálu The Last of Us na motivy stejnojmenné videohry. Nejde o velké překvapení – seriál, který svébytně pojednává o událostech prvního dílu hry, uspěl u kritiků i diváků. Ti jej shodně označují za jednu z nejpovedenějších videoherních adaptací.

„Cítím se poctěn a mám obrovskou radost ze všech diváků, kteří se společně s námi vydali na cestu postav Joela a Ellie. Spolupráce s Craigem Mazinem, hereckým obsazením, štábem i HBO předčila veškerá má očekávání,“ rozplýval se výkonný producent seriálu Neil Druckmann, který je zároveň autorem scénáře a kreativním ředitelem úspěšné hry. „Jsme moc rádi, že můžeme natočit i druhou sérii,“ uzavřel Druckmann a jménem vývojářského studia Naughty Dog a značky PlayStation poděkoval fanouškům za podporu.rick a morty justin roilandNepřehlédněte

Seriál Rick a Morty v problémech. Jeho autor byl z projektu vyhozen

Jak zaznělo, první sezóna se těší velmi pozitivním ohlasům. Například na oblíbeném agregátoru filmových a seriálových recenzí Rotten Tomatoes byste v době psaní článku narazili na souhrnné hodnocení 97 % na základě 160 odborných recenzí a na pouze o jeden procentní bod nižší hodnocení od diváků.

Druhou epizodu si minulou neděli ve Spojených státech pustilo 5,7 milionu zvědavců, což představuje 22% nárůst ve srovnání s pilotem, který si za stejné časové období „naladilo“ 4,7 milionu lidí. Z pohledu HBO jde o nejvyšší nárůst sledovanosti ve druhém týdnu, jaký kdy u své seriálové produkce zaznamenala.

Autor článku blank
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku