Domů » Bleskovky » Amazfit Verge 2: plně autonomní hodinky s vestavěným měřením EKG

Amazfit Verge 2: plně autonomní hodinky s vestavěným měřením EKG

Společnost Huami Technology, která vyrábí chytrou nositelnou elektroniku pro Xiaomi, představila nové chytré hodinky nazvané Amazfit Verge 2. Jedná se o elegantní příslušenství s kruhovým displejem, které dokáže mimo jiné nahradit i telefon.

Amazfit Verge 2: eSIM a EKG

Amazfit Verge 2 jsou hodinky s kruhovým AMOLED displejem o rozlišení 454 × 454 pixelů, který chrání sklo Gorilla Glass 3. Displej je dotykový a běží na něm proprietární systém od výrobce, který umí zobrazovat notifikace, sledovat sportovní aktivity či zdravotní veličiny. Senzorů mají hodinky spoustu – kromě akcelometru, gyroskopu, snímače okolního světla a tepové frekvence je přítomen i monitor EKG (u vybraných modelů). Hodinky upozorňují na nízkou srdeční frekvenci, fibrilaci síní a umí také detekovat pád.

amazfit smartwatch 1

Se smartphonem hodinky komunikují skrze Bluetooth 4.2, obsahují ale také Wi-Fi a vestavěnou eSIM, tudíž mohou pracovat zcela autonomně. Díky mikrofonu, reproduktoru a podpoře VoLTE umí obsloužit i hlasové hovory, bohužel zatím pouze v sítích čínských operátorů. Nechybí ani GPS a NFC pro mobilní platby skrze AliPay. Hodinky pohání čipset Qualcomm Snapdragon Wear 2500 ve spolupráci s 512 MB RAM a 4GB úložištěm. Výdrž zajišťuje 420mAh baterie, která na síti 4G dokáže pracovat 28 hodin.

amazfit smartwatch 2

Cena

Amazfit Verge 2 půjdou do prodeje za cenu 999 CNY (asi 3 300 korun bez DPH), popř. za 1 299 CNY ve verzi s EKG (asi 4 300 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. EKG … takže další šmejd na trhu s 5% šancí na přesné (omylem přesné) měření.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).