Domů » Bleskovky » Alcatel to s tablety nevzdává, model 1T míří především na ty nejmenší

Alcatel to s tablety nevzdává, model 1T míří především na ty nejmenší

Čínská firma TCL, která vyrábí zařízení pod známou evropskou značkou Alcatel, uvedla na český a slovenský trh nový tablet, se kterým míří především na děti. Nejmladším vychází vstříc kompaktními rozměry, konkrétně úhlopříčkou 7″, váhou 245 gramů a také odolným pryžovým pouzdrem, které jej ochrání před pády a zároveň poslouží jako stojánek. Velikost baterie se zastavila na 2 580 mAh, což v kombinaci s nízkým rozlišením 1024 x 800 pixelů a operačním systémem Android 8.0 Oreo Go Edition zajistí až 7 hodin provozu na jedno nabití.

Displej se může pochlubit alespoň filtrem modrého světla, což citlivé dětské oči jistě ocení. Výhodou je také odolnost IP52, která si poradí s nějakou tou vodou a prachem. Ačkoli z hlediska parametrů není tablet žádná hitparáda, pro děti je ideální především pro první seznámení s moderními technologiemi. Rodiče taktéž neztratí dohled díky dětskému režimu, který jim dá kontrolu nad tím, co potomek na tabletu provádí. Alcatel 1T 7 WiFi pořídíte za cenu 1 990 korun (77,99 eur) s pouzdrem a nebo ve variantě bez pouzdra za 1 690 korun (65,99 eur).

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).