Domů » Bleskovky » Alcatel se bez boje nevzdává. Letošní novinka přinese trojitý fotoaparát a příznivou cenu

Alcatel se bez boje nevzdává. Letošní novinka přinese trojitý fotoaparát a příznivou cenu

Alcatel, respektive TCL, na český a slovenský trh uvedl nástupce svého modelu 1S z loňského roku. Nástupce sází zejména na velký displej a trojitý fotoaparát ve spojení se solidním poměrem ceny a výkonu. Ve své cenové kategorii se zařízení vymyká trojitým objektivem, který zvládne makro, širokoúhlé snímky a automaticky rozpozná scénu díky umělé inteligenci.

Alcatel1S 2020 03

IPS displej s úhlopříčkou 6,22 palců a poměrem stran 19:9 nabízí rozlišení HD+. Telefon s operačním systémem Android 10 pohání osmijádrový procesor MediaTek v kombinaci se 3 GB RAM a 32GB pamětí, rozšiřitelnou pomocí MicroSD karet. Nechybí ani dedikované tlačítko pro Google Assistanta. Baterie má kapacitu 4000 mAh, nechybí ani čtečka otisků prstů a snímač obličeje Face Key.

K největším lákadlům telefonu Alcatel 1S však patří trojitý zadní fotoaparát, který kombinuje objektivy s rozlišením 13, 5 a 2 Mpx. Hlavní 13Mpx kamera disponuje automatickou umělou inteligencí a doplňují ji 5Mpx širokoúhlý snímač s úhlem záběru 114,9°, který současně dokáže měnit hloubku ostrosti (bokeh efekt), a 2Mpx makro snímač, jenž se stará o co nejvěrnější zachycení detailů.

Smartphone se prodává v barevných provedeních Power Grey (šedá) a Agate Green (zelená) ve variantách s NFC (5028Y) a bez NFC (5028D za 2990 Kč, resp. 109 eur včetně DPH).

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).