Domů » Bleskovky » Alcatel Plus 12: tablet s Windows 10 a s LTE v klávesnici

Alcatel Plus 12: tablet s Windows 10 a s LTE v klávesnici

Kromě tří nových smartphonů ukázala společnost Alcatel na MWC také nový tablet označený jako Plus 12. Jedná se o tablet s operačním systémem Windows 10 a odpojitelnou klávesnicí.

alcatel-plus-12-2

Základem tabletu je 11,6palcový IPS displej s rozlišením 1920 × 1080 pixelů a poměrem stran 16:9. O výpočetní výkon se stará procesor Intel Celeron N3350 se dvěma jádry s maximálním taktem 1,1 GHz. Operační paměť nabízí kapacitu 4 GB a vnitřní úložiště je 64GB. Tedy reálná vnitřní paměť je pouze 32GB, dalších 32 GB ovšem poskytne karty micro SD, která je dodávaná současně s tabletem.

alcatel-plus-12-1

Alcatel Plus 12 je vybaven dvěma fotoaparáty (vpředu a vzadu), oba nabízejí maximální rozlišení 5 megapixelů. Uvnitř kovového těla se nachází akumulátor s kapacitou 6900 mAh. Tablet je vybaven také čtečkou otisků prstů, která je schovaná v tlačítku Power. Konektorová výbava není nijak bohatá – najdeme zde pouze USB-C, micro HDMI a 3,5mm konektor jack. Součástí balení by mělo být také pero podporující technologii Windows Ink.

alcatel-plus-12-3

Další funkce získá tablet po připojení docku s klávesnicí. V něm se totiž kromě přídavného akumulátoru s kapacitou 2850 mAh ukrývá také modem na LTE včetně slotu na kartu SIM. Modem dokáže fungovat také jako hotspot, a to až pro 15 zařízení. Komunikace s tabletem probíhá prostřednictvím sedmi pinů, dock drží na svém místě díky magnetům. Lehce se rozšíří také konektorová výbava, a to konkrétně o jeden port USB.

Kdy bude Alcatel Plus 12 dostupný na trhu zatím není známo. Otazník visí také u koncové ceny.

xiaomi-beryko-mwc

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

3 komentářů

  1. Myslím si, že prodávat zařízení s Windows s 32 GB vnitřní paměti by mělo být trestné :-) Ne vážně – Microsoft by měl mít nějaké minimální požadavky, protože tohle je totálně nepoužitelné. Během krátké doby na podobných zařízeních už nejdou spustit ani aktualizace…

  2. To je ale kočkopes, ach bože. Snad jediné, že ta klávesnice sama o sobě funguje jako celllular wifi router, tedy pokud jsem to správně pochopil, ale jinak je to tedy krám.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).