Alcatel Plus 12: tablet s Windows 10 a s LTE v klávesnici

Kromě tří nových smartphonů ukázala společnost Alcatel na MWC také nový tablet označený jako Plus 12. Jedná se o tablet s operačním systémem Windows 10 a odpojitelnou klávesnicí.

alcatel-plus-12-2

Základem tabletu je 11,6palcový IPS displej s rozlišením 1920 × 1080 pixelů a poměrem stran 16:9. O výpočetní výkon se stará procesor Intel Celeron N3350 se dvěma jádry s maximálním taktem 1,1 GHz. Operační paměť nabízí kapacitu 4 GB a vnitřní úložiště je 64GB. Tedy reálná vnitřní paměť je pouze 32GB, dalších 32 GB ovšem poskytne karty micro SD, která je dodávaná současně s tabletem.

alcatel-plus-12-1

Alcatel Plus 12 je vybaven dvěma fotoaparáty (vpředu a vzadu), oba nabízejí maximální rozlišení 5 megapixelů. Uvnitř kovového těla se nachází akumulátor s kapacitou 6900 mAh. Tablet je vybaven také čtečkou otisků prstů, která je schovaná v tlačítku Power. Konektorová výbava není nijak bohatá – najdeme zde pouze USB-C, micro HDMI a 3,5mm konektor jack. Součástí balení by mělo být také pero podporující technologii Windows Ink.

alcatel-plus-12-3

Další funkce získá tablet po připojení docku s klávesnicí. V něm se totiž kromě přídavného akumulátoru s kapacitou 2850 mAh ukrývá také modem na LTE včetně slotu na kartu SIM. Modem dokáže fungovat také jako hotspot, a to až pro 15 zařízení. Komunikace s tabletem probíhá prostřednictvím sedmi pinů, dock drží na svém místě díky magnetům. Lehce se rozšíří také konektorová výbava, a to konkrétně o jeden port USB.

Kdy bude Alcatel Plus 12 dostupný na trhu zatím není známo. Otazník visí také u koncové ceny.

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku blank
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Kapitoly článku