Alcatel A5 LED, A3 a U3: slabší výbava ve slušivém kabátku (video)

Na letošním veletrhu MWC nesmí chybět ani značka Alcatel. Ta zde prezentovala tři nové smartphony, které svým designem cílí především na mladší generaci uživatelů a také jeden tablet se systémem Windows 10.

Alcatel A5 LED

alcatel-a5-led

Nejvybavenějším a zároveň designově nejzajímavějším je model Alcatel A5 LED. Nejzajímavějším prvkem tohoto smartphonu je zcela jistě zadní kryt doplněný o několik LED. Ty mají několik funkcí – mohou sloužit jako upozornění na notifikace, blikat v rytmu přehrávané hudby apod.

Videopohled

Na ovládání slouží speciální aplikace. Na výběr budou ještě další dva kryty. První z nich je doplněný o přídavný akumulátor (kapacitu neznáme), druhý je vybaven přídavným reproduktorem a stojánkem, což oceníte třeba v případě sledování filmů či poslechu hudby na cestách.

alcatel-a5-led-2

 

Hardwarová výbava se řadí spíše do nižší střední třídy. Asi největším zklamáním je 5,2palcový displej, který nabízí rozlišení pouze 1280 × 720 pixelů. O výpočetní výkon se stará čtyřjádrový čipsete MediaTek MT6753 doplněný o 2 GB RAM a 16GB vnitřní úložiště. Zadní fotoaparát nabízí rozlišení 8 megapixelů, čelní selfie kamera si musí vystačit s 5 megapixely. Akumulátor s kapacitou 2800 mAh se nabíjí prostřednictvím konektoru micro USB. Operačním systémem se stal Android ve verzi 6.0 Marshmallow.

Alcatel A3

Také druhý představený kousek se řadí do nižší střední třídy. Čelní straně vévodí 5palcový displej s rozlišením 1280 × 720 pixelů, nad kterým se nachází čelní 5megapixelová kamera doplněná o přisvětlující diodu.

alcatel-a3

Výkon zajišťuje čtyřjádrový čip MediaTek MT6737 s taktem 1,2 GHz. Operační paměť s kapacitou 1,5 GB je i v dané třídě lehce podprůměrná, ale pokud se výrobci podaří vyladit systém Android 6.0, nemusel by být s používáním problém. Vnitřní úložiště nabídne kapacitu 16 GB. Zádům telefonu vévodí 13 megapixelový hlavní fotoaparát, pod kterým je umístěna kruhová čtečka otisků prstů.

Alcatel U3

Poslední smartphone od Alcatelu cílí na opravu nenáročné zákazníky. Jeho 5palcový displej totiž nabízí rozlišení pouze 854 × 480 pixelů, což jsou hodnoty, se kterými jsme se setkávali před několika lety. Oslnivý nebude ani výkon, který obstarává čip MediaTek MT6737M s taktem 1,1 GHz a čtyřmi jádry. Vše doplňuje ještě operační paměť s kapacitou 1 GB a 8GB vnitřní úložiště, které je naštěstí rozšiřitelné paměťovou kartou micro SD.

alcatel-u3

Hlavní 5 megapixelový fotoaparát je v tomto případě poslouží opravdu pouze v případě nouze, to samé se dá říci i o čelním 2megapixelovém senzoru. Potěší alespoň akumulátor s kapacitou 2050 mAh, který by mohl v kombinaci se slabým hardwarem zajistit slušnou výdrž.

Ceny ani termíny uvedení na trh společnost zatím neoznámila. Vzhledem k výbavě ovšem očekáváme, že se bude jednat o velmi levné smartphony, které si najdou cestu především k mladším uživatelům.

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Kapitoly článku