Domů » Bleskovky » Aktualizace pro Skype na Windows Phone 8 přináší podporu HD videa

Aktualizace pro Skype na Windows Phone 8 přináší podporu HD videa

Když v květnu roku 2011 Microsoft koupil Skype, slibovali si majitelé telefonů s Windows Phone od tohoto spojení velké věci a jisté výhody oproti jiným platformám. Programování, testování a ladění ale chvilku trvá, a tak okenatá verze zatím spíše dohání své sourozence na iOS a Androidu. Vylepšení jsou dodávána postupně a na nové funkce tak uživatelé čeají asi déle, než by se jim líbilo.

 

Jedna taková aktualizace byla včera po čase opět uvolněna a přináší tři novinky, které bychom sice rádi bývali viděli již dříve, rozhodně jimi ale nemíníme opovrhovat. A aby toho nebylo málo, opravuje celou řadu chyb, které uživatele nejvíce trápily.

Skype 2.4.0.108: Seznam novinek a oprav

 • Podpora videa ve vysokém rozlišení
 • Možnost přepínání přenášeného obrazu mezi přední a zadní kamerou
 • Přepínání mezi svislým a vodorovným zobrazením v závislosti na otočení telefonu
 • Opravena integrace do hubu Lidé
 • Opraven systém notifikací při vypnuté aplikaci
 • Opraveny notifikace na zprávy od kontaktů z Messengeru
 • Opraven problém, kdy se některé kontakty z Messengeru nezobrazovali online

 

Po výčtu pozitivních zpráv ale na závěr bohužel musíme zmínit jednu špatnou, a sice, že se aktualizace týká pouze telefonů s Windows Phone 8. Aktuální verze má číslo 2.4.0.108 a pokud jste tak náhodou ještě neučinili, můžete ji zdarma stáhnout ze Store prostřednictvím odkazu níže. Pokud budete nové možnosti komunikátoru testovat, budeme rádi za vaše ohlasy v diskuzi pod článkem.

-

Miroslav Havlíček

9 komentářů

 1. Zajímalo by mne, jak přesně vypadá ta integrace v hubu lidé. Nic takového totiž nemohu najít, ke kontaktům nemohu přiřadit skype atd..

 2. No to je žůžo, zprávy mi chodí na Skype v NB i mobilu. A letíme z mobilu ven :-D

  • Tohle je klasika. Člověk zapne Skype na mobilu, tabletu a počítači (ideálně ještě na víc najednou) a všude pak jenom jako blbec musí odklikávat, že danou zprávu už přečetl :(

  • Tak nezapínej Skype najednou v mobilu, tabletu i počítači :-)

  • Zaprvé když mi přijdou zprávy na mobilu a pak zapnu Skype na počítači, tak mi tam ty samé zprávy přijdou znova a vidím je jako nepřečtené, takže to by moc nepomohlo :) A hlavně nechápu, proč bych v dnešní době nemohl mít zapnutý Skype na více zařízeních najednou…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).