Domů » Bleskovky » Aktualizace Nokia Lumia Black: Přehled novinek a vylepšení (videpohled)

Aktualizace Nokia Lumia Black: Přehled novinek a vylepšení (videpohled)

Nokia včera začala s globálním uvolňováním aktualizace Lumia Black (podrobnosti najdete v tomto článku). Na redakční Lumii 1020 už update také dorazil a my jsme pro vás jednotlivé novinky natočili na video.

Nokia Lumia Black: Přehled novinek a vylepšení

O aktualizaci Lumia Black můžete diskutovat v našem fóru.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

12 komentářů

 1. Nic proti ale vlastní vyzvánění pro notifikace nastavit nejde !

  Jen pro sms mail a kalendář, ale jestli máte jiné aplikace pro komunikaci tak tam zvuk nezměníte :(

  • Tím si nejsem úplně jist. Tuším, že MS uvolnil pro vývojáře nějaké API, které umožňuje aplikacím nastavit vlastní zvuky notifikací. To nemám ale ověřeno (a sem příliš líný to teď ověřovat).

   V nastavení vyzvánění ale notifikace opravdu změnit nejdou.

  • máte pravdu, špatně jsem to při natáčení interpretoval. Do videa přidám poznámku s upřesněním. díky.

  • MCEZA: Áno, uvoľnil.

   [odkaz]

  • tak dobrá zpráva :) díky. snad to vývojáři brzo použíjí!

  • V pohodě..

   Ještě se zeptám, někde jsem četl,že ve WP8 už aplikace neběží v pozadí,ale uspí se a jsou neaktivní. Podržením tlačítka zpět se vyvolá pouze seznam naposledy spuštěných(uspaných aplikací,které lze probudit)

  • U WP8 umi aplikace jak bezet na pozadi tak byt jen „uspane“.

  • To ano,ale těch co umí běžet na pozadí moc není,respektive si to hlídá OS a ten toho moc nepovolí. Nechápu že ani mapy od Nokie nemají povoleno při stahování podkladů běžet na pozadí :(

  • S během na pozadí to je tak – systém jako takový to umí a podporuje, ale jen ve specifických případech. Vzhledem k výkonu a výdrži je běh na pozadí ve většině případů nežádoucí.

   U toho stahování mapových podkladů na pozadí bych to spíš viděl na nedodělek ze strany Nokie. Tuším, že API stáhnutí něčeho na pozadí dovoluje.

   U GPS aplikací se třeba povoluje běh na pozadí, ale i ten je omezen. Grafická a hlavní výpočetní aplikace tak jako tak nesmí běžet. Běží pouze určité, předem definované procesy, které mají stanovenou maximální zátěž systému. Tu nesmí překročit.

   Toto všechno je daň za vysoký výkon a stabilitu i na slabém a levném HW.

 2. leoš (neregistrovaný)

  Prosimvás bude Glance Screen k dispozici i pro Lumia 520?

 3. doodle (neregistrovaný)

  to si ty aplikace mám postahovat sám, protože aktualizováno mám, ale žádné z těch novinek v telefonu nemám :(

  • Počkej pár hodin/dní, až si telefon najde automaticky aktualizace aplikací. Nebo si je najdi ručně například přes aplikaci SysApp Pusher.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).