Domů » Bleskovky » AirPower žije! Podívejte se na nové fotografie funkčního prototypu

AirPower žije! Podívejte se na nové fotografie funkčního prototypu

V roce 2017 představil Apple bezdrátovou nabíječku AirPower, která má být schopná dobíjet až tři zařízení najednou, aniž by bylo nutné jejich přesné polohování. Tak nějak si to v Cupertinu představovali, než si uvědomili, že takto velké sousto požvýkat nedokáží. Projekt revoluční nabíječky byl v březnu 2019 oficiálně uložen k ledu, počátkem letošního roku ale prý začal oživovací proces.

Podaří se Applu probudit AirPower k životu?

O tom, že Apple ještě nehodil AirPower do žita, informoval Jon Prosser a dokonce zveřejnil i několik zákulisních detailů, například že prototypy nabíječky nebyly schopné dobíjet hodinky Apple Watch. Stejná osoba však nyní zveřejnila nové fotky AirPower, na kterých se Apple Watch údajně vesele dobíjejí. Má se přitom jednat o stejný prototyp s označením C68.

I když zatím není nic oficiálně potvrzeno, je vcelku nasnadě, že Apple vlastní bezdrátovou nabíječku potřebuje. Spekuluje se totiž, že už v příštím roce by měl dorazit první iPhone zcela bez portů, který se bude spoléhat pouze na bezdrátové technologie. Dá se však předpokládat, že v tomto případě nebude Apple do balení k telefonu přikládat AirPower, ale jednodušší podložku určenou výhradně pro nový telefon.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Wow, vypada uchvatne, opet to bude trhak.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).