Domů » Bleskovky » Naděje umírá poslední: Apple prý obnovuje bezdrátovou nabíječku AirPower

Naděje umírá poslední: Apple prý obnovuje bezdrátovou nabíječku AirPower

Někdo označuje snahu Applu o přelomovou bezdrátovou nabíječku za jeden z největších neúspěchů kalifornské značky. Je to sice jen příslušenství, ale v jeho útrobách bylo velké množství cívek, které se měly překrývat a tím nabíjet vícero zařízení současně. Jak už všichni víme, Apple bezdrátovou podložku s názvem AirPower po dlouhém odkládání zrušil a vypadalo to na neslavný konec nadějného produktu. Jen pár hodin zpátky však známý analytik Jon Prosser ve svém tweetu uvedl, že Apple to s vývojem ještě zcela nevzdal.

Hodinky Apple Watch jsou jednou z mnoha překážek, které musí firma překonat. Zatím se pro ně nedaří do AirPower implementovat nabíjecí podložku (zdroj: Apple)

S přehříváním pomůže kůže nebo sklo

Inženýři se nyní snaží znovu přepracovat rozložení jednotlivých cívek tak, aby bylo teplo lépe odváděno a nedocházelo k přehřívání. Původně byla část konstrukce ze silikonu. V nynější vývojové fázi se však pracuje primárně s kůží a Apple zvažuje také sklo. Údajně se zatím nedaří implementovat funkční řešení pro nabíjení Apple Watch a značka z Cupertina nechce přijít na trh s bezdrátovou nabíječkou, která bude postrádat kompatibilitu s chytrými hodinkami.

Na trh se mezitím dostalo několik pokusů o podobný produkt, který by nabíjel více zařízení najednou. Ty však měly jen několik málo cívek, se kterými se musela zařízení s QI nabíjecím standardem perfektně překrýt. Nejedná se tedy o stoprocentní kopii původně zrušené nabíječky AirPower. Ta totiž slibovala, že kdekoli položíte telefon, sluchátka nebo hodinky, budou se produkty nabíjet.

airpower
Zdroj obrázku: Apple

Není jasné, zda AirPower vstane z technologického hrobu nebo upadne v zapomnění. Apple ale zřejmě bude zkoušet různé způsoby, jak dosáhnout svého původního cíle a třeba se za nějakou dobu bezdrátové nabíječky nakonec dočkáme. Ve hře je také menší varianta, která by byla jednodušší, měla by tím pádem i méně cívek. O ní před několika měsíci mluvil Ming-Chi Kuo, ale ta je zatím nepotvrzená a od té doby jsme neslyšeli žádné podrobnosti.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments