AirPods Pro 2 mají stále mít Lightning konektor. Kdy se dočkáme USB-C?

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods Pro

Konektor Lightning patří mezi relikty minulosti, kterých se Apple stále nechce vzdát. Ačkoli se ve své době jednalo o pokročilý a uživatelsky přívětivý způsob, jak nabíjet a synchronizovat zařízení, nyní výrazně zaostává za standardem USB-C. Apple sice postupně omezuje počet zařízení, která Lightning využívají, avšak někde se ho stále drží zuby nehty.

Jedním z produktů s proprietární kabelovou konektivitou jsou i sluchátka (resp. nabíjecí pouzdro) AirPods Pro, která mají snad brzy dostat plnohodnotného nástupce. V případě AirPods Pro 2 se dříve spekulovalo, že by mohly konečně opustit mnohými nenáviděný konektor a přesedlat na pohodlnější USB-C. Známý analytik Ming-Chi Kuo ovšem očekávání krotí – firma z Cupertina údajně letos představí AirPods Pro 2 s Lightningem. Přechod na USB-C předpokládá Kuo až v příštím roce.MacBook Pro reproduktorNepřehlédněte

Apple přechází na USB-C! Dočká se iPhone a další čtyři zařízení

Kromě dnes již zastaralé proprietární technologie, která ovšem stále Applu vydělává nemalé peníze, se v případě AirPods Pro 2 pravděpodobně dočkáme vylepšeného čipsetu H1, lepšího aktivního potlačení hluku, podpory bezztrátového kodeku od Applu, monitorování sportovních aktivit či možnosti pouzdra vydávat zvuk, pokud jej nedopatřením ztratíte. Apple údajně také experimentoval s novým designem redukujícím ikonickou nožičku každého sluchátka, avšak podle posledních spekulací by se design neměl výrazněji proměnit. Předpokládá se, že Apple představí AirPods Pro 2 společně s novými iPhony, a to už příští měsíc.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku