Domů » Bleskovky » Adidas za 220 milionů euro kupuje rakouskou společnost Runtastic

Adidas za 220 milionů euro kupuje rakouskou společnost Runtastic

Značka Adidas před několika okamžiky oznámila akvizici rakouské společnosti Runtastic, která stojí za stejnojmennou populární sportovní aplikací i řadou příslušenství nejen pro měření aktivity. Adidas za Runtastic zaplatí 220 milionů euro, což je v přepočtu téměř 6 miliard korun.

Adidas si od akvizice slibuje posílení své pozice na trhu se sportovními doplňky. Zástupci obou dvou společností věří, že společně mohou vytvořit unikátní portfolio produktů, které ocení současní i budoucí uživatelé. Značka Runtastic se proslavila díky mobilní aplikaci pro měření nejrůznějších aktivit (primárně běhání) a dostupná je napříč všemi platformami (Android, iOS, Windows Phone i BlackBerry).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Karel (neregistrovaný)

    tak to je hustá zpráva! ovšem já sem fanda Nike

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).