Domů » Bleskovky » AdDuplex: 90 % telefonů s Windows Phone 8 je od Nokie, jak si stojí ostatní výrobci?

AdDuplex: 90 % telefonů s Windows Phone 8 je od Nokie, jak si stojí ostatní výrobci?

Microsoft bohužel žádná oficiální data o počtu uživatelů systému Windows Phone 8 nezveřejňuje. Díky společnosti AdDuplex, která poskytuje kvalifikované odhady na základě informací ze zobrazováných reklam ve Windows Phone aplikacích, si však můžeme udělat alespoň částečnou představu o tom, v jakém procentuálním poměru jsou mezi mobilními Windows zastoupeni jednotliví výrobci a které telefony se nejlépe prodávaly.

Nikoho asi nepřekvapí, že na prvním místě dominuje Nokia s téměř devadesátiprocentním podílem. Na druhé místě s necelými osmi procenty je HTC a zbytek pak patří Samsungu a Huawei.

Vůbec nejlépe prodávaným telefonem s Windows Phone 8 je Lumia 520 s 33% podílem, následují Lumia 620 a Lumia 920. 4,4% podíl má HTC 8X, 3,2% podíl pak HTC 8S.

Pokud se nezaměříme pouze na Windows Phone 8, ale celý systém Windows Phone, dostaneme rovněž poměrně zajímavá čísla. Téměř 30 % zařízení běží na starší verzi Windows Phone 7. Spoustu dalších zajímavých grafů najdete na blogu společnosti AdDuplex.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

21 komentářů

 1. kde_je? (neregistrovaný)

  Můžu se zeptat, kde je článek o rekordních tržbách Google za poslední kvartál a rekordním růstu jeho akcií, coby reakce na tuto skutečnost? Kdyby to bylo o MS, tak je ten článek ihned. Stejně tak, jak tu hned byl článek o dostupnosti W8.1, který moc nesouvisí s mobily…

  • David Podzimek

   Výsledky Google budou, pouze jsem měl přeplněný osobní a pracovní program, prosím omluvte mírné zpoždění. Jinak akciovými trhy se obvykle nezabýváme.

  • Miroslav Havlíček

   Pro vysvětlení: Windows 8.1 je významná aktualizace systému, který je nasazený na nejednom tabletu. Smartmania je server o chytrých zařízeních, tedy i tabletech, proto jsme o Windows 8.1 psali.

 2. Nokia sla do WP naplno a podil tomu odpovida. Vkrada se mi na mysl otazka, jak by dopadla, kdyby stejne naplno sla do Androidu uz v roce 2011.

  Alespon dokazi priznat chybu:

  „Former CEO and chair of Nokia, Jorma Ollila, has admitted in an interview with Helsingin Sanomat that it was a mistake for the company to switch to Microsoft’s operating system.“ [odkaz]

  • Jak dokáží přiznat chybu? Jorma Ollila v Nokii už nedělá…

  • Byl dlouholetym predsedou predstavenstva a hlavnim clovekem, ktery vybral Elopa do vedeni. Spolu s predstavenstvem schvaloval plan spoluprace s Microsoftem. K tomuto svemu kroku se vyjadril. Byla to chyba a Nokii se na WP platforme nepodarilo vytvorit dostatecne konkurenceschopný produkt.

   „We were not successful in using Microsoft’s operating system to create competitive products, or an alternative to the two dominant companies in the field,“ he says [odkaz]

  • V tom případě ho platí špinavá konkurence :-D WP je skvělý systém.

  • Když mi řekne někdo, kdo v dané firmě už nedělá „We were not successful in using Microsoft’s operating system to create competitive products“ a řekne to v době, kdy Nokii prodeje začínají výrazně stoupat, tak mi to přijde dost úsměvné…

   A troll Aaron to hned podá tak, že to uznala sama Nokie. Když mu napíšu, že sama Nokie to neprohlásila, tak to prohlásil ten, kdo vybral Elopa do vedení, takže je to vlastně v pořádku… :D

  • mceza: Jsi ignorant. Ty asi nevis kdo to Jorma Ollila je, ze o nem mluvis jako o nejakem bezvyznamnem byvalem zamestnanci. 1992-2006 pusobil na pozici CEO Nokie a ridil ji v dobach jeji nejvetsi slavy. Dale byl predsedou dozorci rady (do 3/2012). Dodnes je jednim z nejrespektovanejsich finskych bussinessmanu, ale pred tim nekdo jako ty uhyba pohledem. Nehodi se ti do kramu, ze si sype popel na hlavu.

   „Nokii prodeje začínají výrazně stoupat“ – Pouze spekulace resp. prani. Kusove prodeje muzou stoupat, ale cena za kus klesa. Celkovy prijem bude nizsi. Mezi Q1 a Q2 2013 byl prijem ze smartphonu na stejne urovni (€1164 mil.). Zadny pokles ani vzestup.

   „tak mi to přijde dost úsměvné…“ – Klidne se smej cloveku, ktery dokazal v devadesatych letech potacejici se Nokii postavit na nohy a udelat z ni finskou a evropskou pychu, ale my se zase budem smat tobe, protoze za cely svuj zivot nezvladnes ani tisicinu toho, co zvladl Jorma Ollila.

   BTW minule v diskuzi jsi se nevyjadril k 14,1% prodelku na kazde prodane Lumii (i kdyz jsi se ptal na zdroj a ja ti ho poskytl). Musel bys prestat lakovat na ruzovo vid?

  • Oslík (neregistrovaný)

   Ollila dále řekl, že Elop vyšel z výběrového řízení jako kandidát č. 2, ale kandidát č. 1 nabídku odmítl.

   A také řekl, že hlavním problmem Nokie byla softwarová nekompetence a proto jedinou šancí bylo přejít na externí software.

   (Co už neřekl, ale co z toho plyne: Nebyl možná explicitně pro WP – což ale neřekl, řekl pouze, že Elop byl kandidát č. 2 – ale byl proti vlasnímu vývoji, tedy Maemo a spol.)

 3. Gotys (neregistrovaný)

  Co je nám po prodejích Google? Nejakej mindráček, že by se mohlo WP dařit a pán (neregistrovany) by mohl vypadat ze neni odborník, když všem kolem sebe vykládal: Nokia je mrtvá , Android je best?

  Už me ty kecy kolem platforem unavuji. Respektujme 3platformy, iOS, Android a WP. Kdo si co vybere, bude na jeho vkusu.

  PS. Jsem uživatelem Sony Xperia Z1

  • Přesně tak. Jen chudáci a trolové se neustále navážejí do WP (popřípadě ostatních platforem).

  • +1 :)

  • Ano, takovou samozřejmost není třeba psát, to už je víceméně nuda. Ale u WP je každý prd třeba zmínit, tam je to zázrak.

  • flek (neregistrovaný)

   Přesně tak, místní WP fan boys nesnesou, že jejímu úhlavnímu nepříteli se prostě daří a je hodnotnější a úspěšnější firmou než jejich božský MS, který zažívá již třetí rok za sebou debakl v podobě WP systému. A mít jen 10% za tři roky na některých trzích je prostě na poměry MS debaklem….

  • Z 0 na 10% v době, kdy je trh již rozdělen je debaklem?

  • flek (neregistrovaný)

   Pro MS je debaklem ze dvou důvodů:

   a) je to už jeho druhý pokus, prvním byl Kin a v roce 2010 přišel o cca 5 mld Kč (po přepočtu) díky uzavření vývoje.

   [odkaz]

   b) Android měl za 3 roky existence prostě více, i Apple…

  • Hey haters… Prostě se s tím naučte žít. WP tu je, bude a v budoucnu s ním musíte počítat. Každopádně si budete moci alespoň vylejvat srdíčka v diskuzích a trolit. A o to vám jde především ;) Takže vlastně budeme všichni spokojení. A když zapojíte tu kouli, co nosíte na krku, budete muset souhlasit se mnou, na potřebě konkurence i přesto, že je to vámi opovrhovaný MS.

  • Mizu (neregistrovaný)

   +920

  • flek (neregistrovaný):

   Nechápu proč neustále lidi, kteří WP „nenávidí“ musí lézt do bleskově o WP, Nokia a tam trolit ty hloupé kecy o propadáku atd. Jděte si trolit ke své platformě, tam budete více užiteční a třeba tam vnesete nějakou smyslu plnou myšlenku než zde. Je ukazujete jací jste hlupáci a omezenci.

   Ale mam tu jedno z práce:

   Se divím proč se tu stále divím.

  • flek (neregistrovaný)

   WP lovers dělají tohle taky, pokaždé, když někdo nepodporuje jejich dokonalý systém, tedy WP.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).