Domů » Bleskovky » Acer: Telefony s Windows Phone 8 v tomto roce nechystáme, zatím o ně není zájem

Acer: Telefony s Windows Phone 8 v tomto roce nechystáme, zatím o ně není zájem

Mezi tchajwanským výrobcem Acer a Microsoftem panují už dlouhá léta pevné partnerské vztahy, v posledních letech ale zůstávají patrné jen v oblasti stolních a přenosných počítačů. Na poli smartphonů totiž obě společnosti nacházejí společnou řeč jen velice zřídka. Máme sice ještě v paměti dva roky starý model Allegro s Windows Phone 7.5, to byla ale spíše jen ona příslovečná výjimka potvrzující pravidlo.

Jak to vypadá, ani v blízké budoucnosti se žádného okenatého telefonu od Aceru nedočkáme. Server TechRadar totiž vyzpovídal viceprezidenta divize smartphonů pro oblast EMEA, Allena Burnese. Ten sice na adresu Windows Phone 8 nešetřil chválou, jedním dechem ale dodal, že s ním výrobce v roce 2013 rozhodně nepočítá.

O Windows Phone 8 se velice zajímáme a myslíme si, že je to skvělý systém. Integrace Xboxu je fajn, možnosti pro firemní využití jsou taky dobré, ale podle mého názoru o tom ví jen málokdo. Každy člen našeho týmu by velice rád pracoval na zařízení s Windows Phone 8, ale jako firma musíme dělat rozhodnutí na základě prodejnosti.

Miroslav Havlíček

17 komentářů

 1. Microsoft tolik prachů nemá, aby dokázal dotovat ještě další mimo Nokie & HTC.

  • Velda (neregistrovaný)

   Proč by neměl? Vždyt to může dotovat z příjmů z Androidu. ;-) Na rozdíl od Googlu, MS na Androidu vydělává. ;-)

 2. B17S (neregistrovaný)

  Pane Miroslave Havlíčku opravdu vás lituji. Protože WP fanatici Vás za chvilku zaškatulkují do stejné sekce „bulváru“ jako Davida Podzimka. Tak se připravte na inteligentní diskuzi. /PS- uvidíme kdy jím konečně dojde že realita WP je od prvního uvedení až doteď taková./

  • Připomíná mi to pána, co přijde do vlaku, řekne tady je ale bordel, načež se vysmrká do záclony. Aneb děkuji skupině B17S (zřejmě nějaká parta, co se tu oslovuje v množném čísle), za příspěvek, který neuvěřitelně přispívá k úrovni diskuse, jejíž kvalitu zároveň kritizuje.

  • :-D:-D

  • B17S (neregistrovaný)

   Ano plně s Vámi souhlasím. A doufám že můj komentář bude poslední kapkou která to tu změní /ale vůbec tomu nevěřím/ Stačí si přesíct diskuzi /starou ani ne týden/ pod článkem „Výrobci telefonů mají zatím k Windows Phone chladný přístup“ jak se to tam rozjelo. Ale je zajímavé když vyšel článek „nebezpečné viry pro Android“. Tak žádní Android fanatik nenapadl autora že to je bulvár atd. Ale v diskuzi pod článkem „nebezpečné viry na Androidu“ to zas řešili nejvíce lidé který to podstatě řešit nemusejí./ Ano správě jsou to zas registrovaní WP fanatici/

  • Milan (neregistrovaný)

   No tak pokud sám máš názor, že WP fanatiků je žalostně málo, tak přece nemůžeš věřit že právě oni jediní tady budou napadat Android. Co takhle ještě iOS? A pokud věc s tím ze je Android zavirovaný nikdo moc neřeší tak si přece všichni uvedomuji ze je to naprostá pravda a je tedy zbytečný se vysilovat argumentacema o opaku..

   Ja mam takovy názor, že jaky si to uděláš takový to máš. Každému vyhovuje něco jiného,každý systém má své plusy a mínusy,záleží jen na tom pro koho jsou právě ty plusy ideální.

  • Váš prvotní popichující komentář měl být tím, který to tady změní k lepšímu? Aha.

   Já tady pozoruji úplně jiný trend. Jsou tu lidé, kteří tu diskutují k obsahu článku, často třeba zaujatě a třeba i vášnivě se zastávají té či oné platformy, nebo naopak jinou kritizují, ale snaží se to většinou podložit nějakými argumenty a baví se k věci. A pak se tady začíná čím dál víc etablovat skupina jakýchsi samozvaných hodnotitelů, kteří s mnohem větší chutí než k článku samotnému se vyjadřují k lidem, kteří sem přispívají, dávají jim hanlivé nálepky, dokonce mají tendenci rozdělovat rozumnost diskutujících do skupin podle platformy. To je asi tak inteligentní a smysluplné, jako řešit, jestli jsou chytřejší fanoušci Sparty nebo Slavie. O fanatismu nejvíc mluví lidé, kteří nejsou ochotni rozumět pohnutkám a hodnotám těch druhých a žádný vlastní nadhled nemají. Vždycky mi budu sympatičtější lidé, kteří se tu budou třeba vášnivě přít, hádat a hodnotit jednotlivé věci, než ti, kteří tu místo toho budou hodnotit lidi.

  • Bohužel B17s má naprostou pravdu, na Podzimkovi WP/Nokika fanatici nenechají nit suchou, kdyby ten článek napsal David, tak je tu kolem toho plno pindů a ne že ne. Andreas se chce přít o fakta, místo toho sám postuje sáhodlouhé moralizující příspěvky. Nechte toho, však WP bude mít příští kvartál určitě větší podíl trhu, všichni té mantře věříme … už tak 3 roky :-)

  • Podzimkova zaujatost je vice nez zrejma v kazdem clanku,ikdyz pise o jinych platformach,stale dava najevo averzi vuci WP,proste hodne „zaujaty“ redaktor,ktery ma byt v prvni rade nestranny a vyvazeny ke vsem platformam.To nema nic s podilem WP apod.Jinak prskalikove typu B17s,Tony,Geary nastesti nikoho nerozhazi,tri osamocene ovecky.

  • -Pekr-: Nevšiml jsem si, že bych se přel o nějaká „fakta“, pouze jsem přidal svůj pohled na současnou podobu diskusí. Takže soudě dle tebou výše napsaného je lepší, než trochu delší příspěvek, napsat kratší, zato o to údernější, kde se pohybujeme na úrovni myšlení „naprostá pravda“, pak tam narveme slovo „fanatici“ – lidé podobného myšlení tohle slovo používají nejčastěji a celé to zakončíme rýpnutím, které nám udělá dobře. Tak fajn. O tomhle jsem přesně mluvil.

  • B17S – ty budeš asi nějaký idiot, co? :-D

  • borix (neregistrovaný)

   B17S: Ten článek, od p. Podzimka před týdnem, jsem nečetl. Každopádně si pamatuju, že mě dlouhodobě přijde solidně zaujatý a v jedné diskusi jsem to taky dal výrazně najevo.

   Co se týká tohoto článku, nepřijde mi tu nic zavádějícího. Prostě suché konstatování. WP zatím nejsou tak rozšířené, aby se vyplatilo Aceru vytvářet pro ně HW. Je jasné, že je ostatní začnou podporovat, až budou mít nezanedbatelný podíl na trhu. Zatím to tak prostě není.

 3. Ako to vyjadrenie o nezáujme je totálna sprostosť. Veď ako má mať človek záujem o niečo čo nie je na trhu? A aj keby ľudia záujem mali, tak sa to na trh nedostane (viď poriadne batérie v mobiloch, alebo z inej oblasti: poriadne hybridy, ktoré by išli na elektropohon až do 100 km/h a nie len 70)

  Proste ide o to, či zákazníkom niečo ponúknete, ak áno, oni sami povedia či to chcú alebo nie. Akože tie zvyšujúce sa predaje Nokie sú len výplodom fantázie a prichádzajú z vesmíru alebo čo?

  Nech len skúsi Acer spraviť 2-3 modely, ktoré budú lákať vynikajúcou kvalitou a nejakými prémiovými funkciami a uvidia.

  • To myslíš vážně? Že někdo bude jen tak pokoušet trh, když čísla jsou jasná. Kažřdej rozumnej výrobce samozřejmě investuje do toho co se prodává a ne co už 3 roky víceméně stagnuje a čísla prodeje nejsou bůhví jaká. Ale nebudu tady podporovat flame.

  • Na trhu je prave kopa WP telefonov, bohuzial sa moc parametrami nelisia ale to je filozofia WP….takze vydavavat dalsie modely, ktore budu rovnake ako predosle nema zmysel….teda kym zas MS nepovoli novsie technologie

 4. Okrem ineho viceprezident Acer povedal, ze je spokojny s predajom android produktov a ze keby sa Nokia pustila do androidu bola by pre ostatnych vyrobcov nebezpecna.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).