Domů » Bleskovky » Acer Switch 7 Black Edition: výkonné 2 v 1 s pasivně chlazenou dedikovanou grafikou

Acer Switch 7 Black Edition: výkonné 2 v 1 s pasivně chlazenou dedikovanou grafikou

Společnost Acer dnes v rámci veletrhu IFA představila několik počítačů, mezi nimi i novou generaci konvertiblu Switch 7 s přídomkem Black Edition. Ten má být podle Aceru vůbec prvním zařízením 2 v 1 s dedikovanou grafickou kartou a pasivním chlazením.

Switch 7 Black Edition má být konkurencí pro zařízení Surface Pro, jedná se tedy o tablet s vestavěným stojánkem a připojitelnou klávesnicí. Velikost samotného tabletu předurčuje rozměrný 13,5″ IPS displej s rozlišením 2 256 × 1 504 px, nejedná se tedy o žádného „prcka“; bez klávesnice váží tablet něco málo pod 1,15 kg. Tuto hmotnost ale ospravedlní nadstandardní výbava, zahrnující osmou generaci procesoru Intel Core i7, dedikovanou grafickou kartu NVidia GeForce MX150. I přesto nenajdeme v těle zařízení žádný větráček, vše je díky technologii Dual LiquidLoop chlazeno pasivně.

Acer | Switch 7 - Black Edition | Switch On the Possibilities

Tělo tabletu je vyrobeno z kartáčovaného kovu, displej chrání ochranné sklo, jehož součástí je i technologie Wacom EMR s podporou dotykového pera. To je vestavěno přímo do těla tabletu, dokáže rozpoznat až 4 096 úrovní tlaku; navíc popudruje detekci naklonění pera pro ovládání úhlu, šířky nebo stínování. Podpora aplikací Windows Ink je samozřejmostí. Na těle tabletu najdeme plnohodnotné USB-A, USB-C, sluchátkový jack, slot na paměťovou kartu a také čtečku otisků prstů s podporou funkce Windows Hello.

Acer Switch 7 Black Edition bude dostupný na našem trhu v prosinci za doporučenou cenu startující na 1 999 EUR, tedy asi 52 tisíc korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments