Domů » Bleskovky » Acer Swift 3 odhalen: poprvé se 7nm procesory od AMD

Acer Swift 3 odhalen: poprvé se 7nm procesory od AMD

Veletrhu CES se účastní i AMD, které zde představilo nové procesory Ryzen řady 4000 pro notebooky. Jedná se o vůbec první x86 procesory vyrobené 7nm procesem, při 15W TDP mají nabídnout vyšší výkon než srovnatelná konkurence od Intelu, zejména pak ve zpracování grafických operací – výkon na jeden watt má být ve srovnání s předchozí generací až dvojnásobný.

ryzen

Acer Swift 3 (14“)

Schopností těchto procesorů budou využívat například nově představený počítač Acer Swift 3 se 14“ displejem. Jedná se o ultrabook s hmotností 1,18 kg, který má kovové tělo s tloušťkou 16,55 mm a v nejvyšší konfiguraci jej můžete dostat s čipsetem Ryzen 7 4700U, grafikou Vega 7, 16 GB RAM a 512GB SSD. Počítač podporuje Wi-Fi 6, Bluetooth 5, „kabelové“ spojení se světem poté zajišťují zdířky USB-A (2x), USB-C, HDMI a sluchátkový jack.

amd

Počítač se dále pyšní stereoreproduktory, čtečkou otisků prstů a výdrží 10 hodin. Počítač má jít do prodeje v Evropě v březnu letošního roku, cena bude startovat na 599 USD (asi 13 600 korun bez DPH).

Acer Swift 3 (13,5“)

Acer na CES představil i druhou verzi modelu Swift s odlišným vzhledem i parametry – displej má úhlopříčku 13,5“ na poměru stran 3:2 a pohání jej procesory Intel Core 10. generace (i3 – i7). Paměť RAM může dosahovat kapacity až 16 GB, pro ukládání dat poslouží až 1TB SSD.

intel

Portová i bezdrátová výbava je prakticky totožná, pouze port USB-C neběží ve standardu USB, ale Thunderbolt 3. Počítač váží 1,19 kg, disponuje čtečkou otisků prstů stereoreproduktory a na jedno nabití má vydržet až 16 hodin.

Acer Swift 3 ve verzi s procesory Intel má být prodáván už v tomto měsíci, a to za cenu startující na 699 dolarech (asi 15 800 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).