Domů » Bleskovky » Acer představil Chromebook 13, pohání jej NVIDIA Tegra K1

Acer představil Chromebook 13, pohání jej NVIDIA Tegra K1

Společnost Acer uvedla na americkém trhu první chromebook s procesorem NVIDIA Tegra K1. Chromebook 13 je k dispozici ve dvou variantách – první s Full HD (1920 x 1080 px) a druhý s HD (1366 x 768 px) rozlišením, vždy s úhlopříčkou 13,3″.

Nový chromebook od Aceru je osazen čipem NVIDIA Tegra K1 4-Plus-1 se čtyřjádrovým procesorem ARM Cortex A15 a jedním jádrem třetí generace pro úsporu energie, díky kterému tento chromebook poskytne až 13 hodin provozu na baterii (platí pro verzi s HD displejem, Full HD varianta vydrží okolo 11 hodin). Tegra K1 používá grafický procesor založený na architektuře NVIDIA Kepler se 192 programovatelnými GPU jádry.

Oba modely se mohou pochlubit panely ComfyView s antireflexní povrchovou úpravou zabraňující odrazům světla. Tloušťka zařízení činí pouhých 1,7 cm a váží 1,5 kg. Z režimu spánku se zařízení probouzí okamžitě, studený start zvládne za zhruba 9 vteřin. Kromě podpory Wi-Fi 802.11ac (včetně 2×2 MIMO antény) chromebook nabízí dva USB 3.0 porty, HDMI či HD webkameru. Nechybí ani dvojice vestavěných stereo reproduktorů a mikrofon.

První model s označením CB5-311 má 2 GB paměti RAM a rychlé 16GB SSD se prodávat za cenu od 279 EUR (zhruba 7 800 Kč včetně DPH), u druhého cenu zatím neznáme. K dispozici bude v srpnu ve Velké Británii, Nizozemí, Dánsku, Švédsku, Finsku, Norsku, Francii, Německu, Rusku, Španělsku, v Jižní Africe a ve Švýcarsku. Později by se oba modely měly dostat také do České republiky.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

4 komentářů

  1. No nevim, za ty prachy se dá koupit normální použitelnej noťas s Widlema a 500 gb diskem.

    • FullHD, antireflex, 11h výdrž, WiFi-ac, MIMO? Nech si zdát…

    • HW není špatnej, ale spíš jsem měl na mysli použitelnost. Co na tom dělat? Officy na tom neběžej (pro mě základ), steam taky ne, disk prťavej až směšně…

    • Třeba do osmi tisíc se dá sehnat ASUS X75A-TY272 bez OS. Ideální. (teda plečka je to stejně jako ten ChromejBook, ale tak pro srovnání)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).