Domů » Bleskovky » Acer potvrdil nový tablet s čipem NVidia Tegra 3 a Windows 8

Acer potvrdil nový tablet s čipem NVidia Tegra 3 a Windows 8

V minulých dnech jste mohli zaregistrovat zprávy o chystaném tabletu od tchajwanské společnosti Acer. K prozrazení došlo na základě uniklého XML souboru, z něhož lze vyčíst základní specifikace zařízení. Víme tedy, že se bude jednat o tablet nesoucí označení Acer A701, v jehož útrobách se bude skrývat čtyřjádrový čipset Tegra 3 od nVidie. Tajemstvím nezůstalo ani rozlišení displeje, které má činit 1900 x 1200 pixelů. Tyto informace jsme mohli až do dnešního dne považovat za pouhé spekulace založené na kousku anonymního kódu.

-

Nicméně po oficiálním prohlášení prezidenta společnosti Acer (Jim Wong) se zdá, že tyto informace nebudou až tak daleko od pravdy. „Možná jste v minulých dnech zaslechli uniklé zprávy o našem připravovaném tabletu s čtyřjádrovým procesorem, můžu vám potvrdit, že tyto informace jsou pravdivé.“ Jim Wong též narážel na chystané tablety s operačním systémem Windows 8, které by se měli objevit v průběhu příštího roku.

„Tablety jsou pro nás velmi důležitou kategorií, která rozšiřuje pole naší působnosti. Jsme jedinou společností, která v současné době prodává tablety s operačním systémem Windows 7 a hodláme v tom pokračovat i s nadcházející generací tohoto operačního systému.“ Je více než jasné, že se Acer chystá naplno vstoupit do segmentu mobilních zařízení a bude apelovat na post vedoucího lídra v této kategorii. Zda se mu to podaří, uvidíme až po představení finálních produktů. Do té doby nám nezbývá nic jiného než doufat, že nebudeme čekat příliš dlouho.

Zdroj: Pocket-lint

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

7 komentářů

 1. Jak jsem zmiňoval, budeme oblažováni informacemi o samozřejmostech, jako že výrobci připraví nástupce tabletů s Tegrou 2, jaká to překvapení:-) Tak jako je překvapení, že Acer nabídne Win8;-)

 2. A701ka je jenom jedna :) Jo to byly casy… to jeste ten mobilni Windows byl skutecne SMART ;-)

  • Tak A701 legenda, než začala firma dělat následující podivnosti. Zrovna jsem spoluhráče upgradoval z A701 na SE Xperia Pro, čumí jak puk a nadává si:-) Ale to je klasika, taky jsem s monitorem spokojen do chvíle, než vedle postavím náhradníka…

 3. 1920×1200 je na tablet supr.. v metru vypadá vysoké rozlišení dobře..

  • Proč zrovna metru, tramvaji (šalině) ne?

  • uni: do šalin se nedává Metro :P

  • Oslík (neregistrovaný)

   To je nahodou dobra poznamka – klasicky desktop Windows by byl na takovem rozliseni a DPI naprosto nepouzitelny, kdezto Metru to jenom prospeje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).