Domů » Bleskovky » Acer Liquid Zest Plus: Střední třída s 5000mAh baterií

Acer Liquid Zest Plus: Střední třída s 5000mAh baterií

Acer před několika hodinami na tiskové konferenci v New Yorku představil poměrně zajímavou novinku. Konkrétně se jedná o Android smartphone střední třídy – Acer Liquid Zest Plus. Ten dostal do výbavy panel o velikosti 5,5″ s HD rozlišením (1280 x 720 px). Na zadní straně na nás čeká fotoaparát s laserovým autofocusem a rozlišením 13 MPx.

Na přední straně najdeme 5MPx selfie kameru s širším úhlem záběru. Nejzajímavějším atributem je však baterie. Ta dosahuje enormní kapacity 5000 mAh. Smartphone tedy jistě zajistí dostatek energie na dlouhé dny, i když přesné informace o výdrži zatím Acer nezveřejnil.

AcerZestPlus

Výrobce se s touto hodnotou samozřejmě rád pochlubí a zmiňuje, že se jedná o jednu z největších kapacit baterie na trhu mobilních telefonů, minimálně tedy v této cenové hladině. Nový model se bude na americkém trhu prodávat za cenu 250 dolarů, což je v přepočtu zhruba 6 000 Kč. Velkým konkurentem pro Liquid Zest Plus bude model Doogee T6, který jsme na SMARTmanii nedávno testovali – ten láká na podobnou hardwarovou výbavu a akumulátor s enormní kapacitou 6250 mAh.

Acer Liquid Zest Plus hands-on

Hnacím motorem se stal čtyřjádrový čip MediaTek MT6735 (1,3 GHz), který doplňují 2 GB RAM a 16GB interní úložiště. Potěší také přítomnost operačního systému Android 6.0 Marshmallow. V tuto chvíli nevíme, zda a kdy se novinka dostane také na evropský trh.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Diskuze k článku

  1. Bez usazení kontextu k ceně těžkou soudit parametry přístroje. Bez uvedení, zda si to vůbec koupíme těžko soudit, zda je to vůbec zajímavé. Jeden čínský výrobce z tisíce, a?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).