Domů » Bleskovky » Acer Liquid Z5: Android v kabátku Windows Phone

Acer Liquid Z5: Android v kabátku Windows Phone

Tchajwanská společnost Acer neměla letos na CES v oblasti smartphonů silné zastoupení, v podstatě představila jen model Acer Liquid Z5, který spadá do kategorie průměrných zařízení. Jeho největším lákadlem má být nízká cena a také velmi odvážné uživatelské prostředí operačního systému Android, silně inspirované systémem Windows Phone.

 

O hardwarové specifikaci jsme se zmínili v článku z CES, pro připomenutí tedy uvedeme jen ty nejdůležitější parametry – pětipalcový displej s rozlišením 480 × 854 pixelů, dvoujádrový 1,3 GHz procesor, 512 MB RAM a 4 GB úložiště. Evidentně se tedy nejedná o žádného trhače asfaltu, možná právě proto připravil výrobce pro tento model jednoduše vypadající launcher s názvem Quick Modes, jehož vzhled se nápadně podobá rozhraní Modern UI (dnes zažité pod dřívějším označením Metro) od Microsoftu.

 

Launcher Quick Modes dokáže obsloužit tento model v několika různým módech:

  • klasický, skrze který máte přístup ke všem položkám a nastavením
  • klávesnicový, který na displeji trvale zobrazí klávesnici známou z tlačítkových telefonů
  • dětský mód, jaká si obdoba dětského koutku známého z prostředí Winodows Phone 8
  • senior mód, zastřešující funkce jako lupa, rádio, zprávy a další nastavitelné možnosti

Ačkoliv se najde spousta odpůrců dlaždicového rozhraní, a nejvíce jich bude právě v řadách uživatelů opračního systému Android, Acer tento launcher propaguje ve své domovině jako největší plus tohoto zařízení (ono jich vzhledem k hardwarové specifikaci o moc víc nebude). Na rozdíl od svého vzoru se ale jedná jen o statické čtverce, které nezobrazují aktivní obsah a možnosti jejich nastavení budou zřejmě mizivé. Ostatně na práci s tímto launcherem se můžete podávat na následujícím videu od času 3:05.

Inspiraci v dlaždicích od Microsoftu nenachází jen Acer, nové prostředí TouchWiz pro Android na tabletech od Samsungu je k Windows Phone také přirovnáváno. Uvidíme, jestli se tohoto trendu chytí i ostatní výrobci a co na vzniklou situaci řekne Microsoft. Model Acer Liquid Z5 se začíná v těchto dnech prodávat i na evropském trhu, prozatím nevíme, zda a za jakou cenu se objeví i v naší domovině. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments