Domů » Bleskovky » Android nebo Windows 10? Novým low-endům od Aceru je to jedno

Android nebo Windows 10? Novým low-endům od Aceru je to jedno

Společnost Acer dnes zaplavila veletrh IFA novými smartphony. Kromě vlajkové lodi s Windows 10 Mobile, herního telefonu Predator a čtyř telefonů střední třídy s Androidem ukázala i několik zařízení z nejnižších cenových pater. Ale i ta mají čím zaujmout, především uživatel dostane na výběr operační systém – oba telefony budou v prodeji jak s Androidem, tak s Windows 10.

Acer Liquid Z330/M330

Všechny představené telefony mají shodný vzhled i rozměry. První dvojici tvoří model Z330 s Androidem 5.1 a M330 s Windows 10 Mobile. Oba jsou vybaveny 4,5″ displejem o rozlišení 480 × 854 pixelů, o jejich pohon se stará čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 210 s taktem 1,1 GHz. Operační paměť má kapacitu 1 GB, vnitřní paměť je 8GB a lze ji rozšířit paměťovou kartou.

  

O pořizování snímků se stará 5megapixelový fotoaparát s autofokusem na zadní straně, čelní kamerka má rozlišení stejné. Telefon podporuje sítě LTE a pyšní se kvalitním zvukem s certifikací DTS. Do těla o rozměrech 136 × 66,5 × 9,6 mm se vešla vyměnitelná baterie s kapacitou 2 000 mAh. Dvojlístek Acer Liquid Z330 a M330 půjde do prodeje za cenu 129 EUR (3 500 Kč bez DPH), model s Androidem přijde již v říjnu, verze s Windows 10 později v tomto roce.

Acer Liquid Z320/M320

Druhá dvojice se od prvních dvou modelů prakticky liší pouze ve dvou detailech – chybí jí podpora sítí LTE a rozlišení čelní kamerky se zmenšilo na 2 megapixely. Jinak je výbava poplatná modelům Liquid Z330 a M330, ovšem cena bude pochopitelně nižší. Bohužel ji Acer nezveřejnil, stejně tak neznáme dostupnost těchto telefonů. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Iggy (neregistrovaný)

  To budou spíš telefony za trest. Navíc si člověk zvolí jen při koupě, změna při užívání již nepůjde – a to je špatně.

  • kjkszpj (neregistrovaný)

   Nechápem, načo by bola niekomu zmena počas používania. Vyberiem si OS pred kúpou a hotovo. A podľa mňa, minimálne verzia s W10 pôjde dobre, aj keď osobne by som si to nekúpil….

  • Napr. ak by niekto chcel skúsiť Windows 10 Mobile a v prípade ak by ho neoslovil, tak by sa mohol vrátil na Android.

 2. tomas (neregistrovaný)

  No clovek sa ma vediet rozhodnut…

 3. Martin Alexandr

  Nevî někdo co je to tlačítko na spodní hraně zadního krytu ? Má ho i vlajková loď tam bych řekl že je to čtečka otisku prstu ale tady? Nevim viz [odkaz] dole obrázek zadního krytu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).