Domů » Bleskovky » Android nebo Windows 10? Novým low-endům od Aceru je to jedno

Android nebo Windows 10? Novým low-endům od Aceru je to jedno

Společnost Acer dnes zaplavila veletrh IFA novými smartphony. Kromě vlajkové lodi s Windows 10 Mobile, herního telefonu Predator a čtyř telefonů střední třídy s Androidem ukázala i několik zařízení z nejnižších cenových pater. Ale i ta mají čím zaujmout, především uživatel dostane na výběr operační systém – oba telefony budou v prodeji jak s Androidem, tak s Windows 10.

Acer Liquid Z330/M330

Všechny představené telefony mají shodný vzhled i rozměry. První dvojici tvoří model Z330 s Androidem 5.1 a M330 s Windows 10 Mobile. Oba jsou vybaveny 4,5″ displejem o rozlišení 480 × 854 pixelů, o jejich pohon se stará čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 210 s taktem 1,1 GHz. Operační paměť má kapacitu 1 GB, vnitřní paměť je 8GB a lze ji rozšířit paměťovou kartou.

  

O pořizování snímků se stará 5megapixelový fotoaparát s autofokusem na zadní straně, čelní kamerka má rozlišení stejné. Telefon podporuje sítě LTE a pyšní se kvalitním zvukem s certifikací DTS. Do těla o rozměrech 136 × 66,5 × 9,6 mm se vešla vyměnitelná baterie s kapacitou 2 000 mAh. Dvojlístek Acer Liquid Z330 a M330 půjde do prodeje za cenu 129 EUR (3 500 Kč bez DPH), model s Androidem přijde již v říjnu, verze s Windows 10 později v tomto roce.

Acer Liquid Z320/M320

Druhá dvojice se od prvních dvou modelů prakticky liší pouze ve dvou detailech – chybí jí podpora sítí LTE a rozlišení čelní kamerky se zmenšilo na 2 megapixely. Jinak je výbava poplatná modelům Liquid Z330 a M330, ovšem cena bude pochopitelně nižší. Bohužel ji Acer nezveřejnil, stejně tak neznáme dostupnost těchto telefonů. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments