Domů » Bleskovky » Acer Liquid S2 odhalen: 6″ fullHD IPS displej a záznam videa v rozlišení 4k

Acer Liquid S2 odhalen: 6″ fullHD IPS displej a záznam videa v rozlišení 4k

Společnost Acer nepatří na poli smartphonů mezi nejvýznamnější hráče, nyní na sebe ale upoutává pozornost představením modelu Liquid S2. Jeho hlavní devizou totiž bude schopnost natáčet video v rozlišení až 4096 × 2048 pixelů. Tento krok je vzhledem k příchodu televizorů s totožnou hodnotou zcela logický a další výrobci budou nejspíše brzy následovat. Spekuluje se o tom, že stejným parametrem by se měl pyšnit i chystaný Samsung Galaxy Note III, který bude představen 4. září na berlínském veletrhu IFA. Prvenství však Aceru již nikdo nesebere.

 

I v dalších ohledech se jedná o naprosto špičkově vybavené zařízení. Fotoaparát zachytí snímky s rozlišením 13 Mpx a jako blesk poslouží kruhová dioda okolo čočky snímače, což je vcelku netradiční a zajímavé řešení. Úhlopříčka IPS displeje činí 6 palců a rozlišení 1920 x 1080 px. To znamená, že se rozhodně nebavíme o kompaktním smartphonu, nýbrž o dalším přírůstku do rozrůstající se kategorie tabletofonů.

Srdcem novinky je čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 na frekvenci 2,2 GHz doplněný o 2 GB operační paměti a 16GB interní úložiště, solidní výdrž pak slibuje 3300mAh akumulátor. Operačním systémem se stane Android ve verzi 4.2.2 „Jelly Bean“. Acer Liquid S2 bude k dispozici ve vybraných zemích Evropy během října, Česká republika mezi nimi ale nejspíše nebude a na našem trhu se novinka objeví později (dostupnost aktuálně zjišťujeme u českého zastupení).

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

4 komentářů

  1. kakan (neregistrovaný)

    kolik stojí? kolik stojí?

  2. Atraktivní a velmi zajímavý telefon jsem zvědavý na cenu :D

  3. Michal Ostrava (neregistrovaný)

    Acer nemůže chtít to co zavedené značky ale vzhledem co má za střeva tipuji 12 000+

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).