Sledujte nás na YouTube

Acer Liquid S2 odhalen: 6″ fullHD IPS displej a záznam videa v rozlišení 4k

Společnost Acer nepatří na poli smartphonů mezi nejvýznamnější hráče, nyní na sebe ale upoutává pozornost představením modelu Liquid S2. Jeho hlavní devizou totiž bude schopnost natáčet video v rozlišení až 4096 × 2048 pixelů. Tento krok je vzhledem k příchodu televizorů s totožnou hodnotou zcela logický a další výrobci budou nejspíše brzy následovat. Spekuluje se o tom, že stejným parametrem by se měl pyšnit i chystaný Samsung Galaxy Note III, který bude představen 4. září na berlínském veletrhu IFA. Prvenství však Aceru již nikdo nesebere.

 

I v dalších ohledech se jedná o naprosto špičkově vybavené zařízení. Fotoaparát zachytí snímky s rozlišením 13 Mpx a jako blesk poslouží kruhová dioda okolo čočky snímače, což je vcelku netradiční a zajímavé řešení. Úhlopříčka IPS displeje činí 6 palců a rozlišení 1920 x 1080 px. To znamená, že se rozhodně nebavíme o kompaktním smartphonu, nýbrž o dalším přírůstku do rozrůstající se kategorie tabletofonů.

Srdcem novinky je čtyřjádrový procesor Snapdragon 800 na frekvenci 2,2 GHz doplněný o 2 GB operační paměti a 16GB interní úložiště, solidní výdrž pak slibuje 3300mAh akumulátor. Operačním systémem se stane Android ve verzi 4.2.2 “Jelly Bean”. Acer Liquid S2 bude k dispozici ve vybraných zemích Evropy během října, Česká republika mezi nimi ale nejspíše nebude a na našem trhu se novinka objeví později (dostupnost aktuálně zjišťujeme u českého zastupení).

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

4 komentáře

  1. kakan (neregistrovaný)

    kolik stojí? kolik stojí?

  2. Anonym (neregistrovaný)

    Atraktivní a velmi zajímavý telefon jsem zvědavý na cenu :D

  3. Michal Ostrava (neregistrovaný)

    Acer nemůže chtít to co zavedené značky ale vzhledem co má za střeva tipuji 12 000+

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *