Domů » Bleskovky » Acer Leap Ware: chytré fitness hodinky s řadou senzorů za 3 800 Kč

Acer Leap Ware: chytré fitness hodinky s řadou senzorů za 3 800 Kč

Acer včera na tiskové konferenci v New Yorku představil chytré fitness hodinky Leap Ware.  Ty se mohou pochlubit leštěným nerezovým kruhovým rámem a minimalistickým designem. Hodí se pro každodenní používání a umožňují uživatelům využívat bohatou sadu wellness a fitness funkcí.

Hnacím motorem hodinek je čip MediaTek MT2523, který doplňuje bio-senzorový čip MT2511. Díky řadě senzorů s pokročilými algoritmy mají tyto čipy různé funkce pro sledování fitness hodnot. Mohou například sledovat tepovou frekvenci, vytrvalost, stres/únavu a vystavení ultrafialovým paprskům. Také se mohou pochlubit třemi až pěti dny výdrže na baterii, což je velice slušná hodnota.

Jejich čelní stranu a 1,6″ displej chrání sklo Gorilla Glass SR+, průměr ciferníku je 42 mm. Hodinky se dále mohou pochlubit třídou odolnosti proti vniknutí vody IPX7, díky které přežijí například při běhání v dešti, ale vadit jim nebude ani plavání (výrobce garantuje výdrž v hloubce 1 metru po dobu 30 minut). Nechybí ani vestavěné LED světlo, které se rozsvítí stisknutím tlačítka.

leap_ware_2

Řemínky hodinek Leap Ware jsou vyměnitelné a k dispozici budou v modrém barevném provedení Navy Blue nebo hnědém Light Brown. Jsou však kompatibilní s jakýmikoli pásky pro hodiny o šířce 20 mm (0,7″).

Fungují s Androidem i iPhonem

Hodinky propojíte se všemi smartphony se systémem Android, nebo iPhonem prostřednictvím aplikace Liquid Life. Neběží ale na platformě Android Wear, nýbrž na vlastním systému od Aceru. Uživatelé uvidí, kdo jim volá či píše, displej telefonu se pak využívá jako palubní deska pro analýzu všech dat shromážděných v hodinkách.

Acer | Leap Ware

Nastavit si můžete také každodenní fitness cíle s upozorněním jejich dosažení. Jako dodatečná motivace pak slouží možnost vydělat body Power Coins prostřednictvím celé řady činností, jako je běh po několik po sobě jdoucích dnů, cyklistika na určitou vzdálenost a další aktivity.

 

Na uvdení do prodeje si přesto ještě nějaký čas počkáme. Podle aktuálních informací by se na evropském trhu měly objevit v průběhu třetího kvartálu za zhruba 3 799 Kč včetně DPH.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

  1. Nebeží to na Android Wear ale vlastnom systéme. Čiže mrtvé hodinky ako tie od Samsungu s Tizenom.

  2. Pokud jdou ty digitální hodiny zobrazit jen takhle pod sebou tak to je hrozný…..jinak ostatní funkce vypadaj celkem fajn

  3. Displej samozrejme lze menit, je k dispozici asi 5 ciferniku ;-) mimo jine lze s nimi foti (prostrednictvim telefonu) a prehravat hudba z telefonu.

  4. Potrebuju koupit nabijecku k temto hodinkam. Prodavate je?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).