Acer Iconia Tab A110: Vážný konkurent pro Nexus 7

Google se svým tabletem Nexus 7 (recenze) světu ukázal, že kvalitně zpracovaný a výkonný stroj nemusí stát horentní sumy, za což u odborné komunity sklidil zasloužený úspěch. Bylo tedy otázkou času, kdy se tomuto trendu přizpůsobí i ostatní výrobci včetně Aceru, který oznámil příchod nového tabletu s označením Iconia Tab A110. Jeho přední straně bude dominovat sedmipalcový panel s rozlišením 1024 x 600 pixelů a krycím sklem Gorilla Glass. Pod kapotou nalezneme čtyřjádrový čipset Tegra 3 s taktem 1,2 GHz a 1 GB operační paměti, což by se mělo stát zárukou bezproblémového chodu i těch nejnáročnějších aplikací.

V další výbavě nebude chybět micro USB port, micro HDMI konektor, 2Mpx čelní kamerka a slot na paměťové karty (až 32 GB). Příjemně zní i hmotnost tabletu, která se zastavila na hodnotě 390 gramů. Acer Iconia Tab A110 poběží na operačním systému Android v jeho nejaktuálnější verzi 4.1, za což si výrobce zaslouží pochvalu. Ačkoliv zatím nepadla ani zmínka o předpokládané ceně, tak v kuloárech se šušká, že by neměla přesáhnout částku 200 USD (zhruba 4000,- Kč), což lze bezesporu označit za velmi lákavou nabídku. A jaký je váš názor na tuto novinku? Má podle vás šanci uspět v boji s konkurenčním tabletem Nexus 7, nebo mu předem věštíte prodejní neúspěch?

Google Nexus 7 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku