Domů » Bleskovky » Acer ConceptD 7 Ezel: netradičně řešený konvertibl s obřím výkonem

Acer ConceptD 7 Ezel: netradičně řešený konvertibl s obřím výkonem

Veletrh CES otevírá své brány a výrobci počítačů představují své novinky pro letošní rok. V záplavě klasicky vypadajících počítačů vyčnívá čerstvě představený Acer ConceptD 7 Ezel, který lze vnímat jako pracovní konvertibilní stanici, jejíž schopnosti ocení zejména kreativně smýšlející lidé.

ezel

Acer ConceptD 7 Ezel: konvertibilní pracovní stanice

I když to název napovídá, Acer ConceptD 7 Ezel není pouze konceptuální zařízení, ale počítač, který půjde skutečně do prodeje. Zařízení tvoří základna s klávesnicí a dotykový displej, spojení zajišťuje mezikus se dvěma klouby, který umožňuje používat zařízení jako klasický notebook, popř. naklonit displej blíže u uživateli či jej překlopit o 180° „na záda“. Tuto univerzálnost ocení zejména uživatelé využívající ke své práci tužku/pero – počítač využívá technologii od Wacomu. ConceptD 7 Ezel má dotykový 15,6“ displej s rozlišením 3 840 × 2 160 pixelů.

Introducing the ConceptD 7 Ezel (Pro) | ConceptD

Co se výkonu týče, ConceptD 7 Ezel bude nabízen ve standardní verzi a ve variantě Pro. První jmenovaná poběží pod taktovkou procesoru Intel Core H-Series 10. generace společně s grafickou kartou nVidia GeForce RTX. Pro verzi bude pohánět Intel Xeon ve spolupráci s grafikou nVidia Quadro RTX. Pro obě verze bude maximem 32 GB RAM a 2TB úložiště. Z dalších funkcí jmenujme čtečku otisků prstů s podporou služby Windows Hello a portovou zásobu čítající 2 × Thunderbolt 3, DisplayPort 1.4, HDMI 2.0 a čtečku SD karet.

ezel 1

Cena

Dostupnost počítače Acer ConceptD 7 Ezel zatím nebyla stanovena, známe však ceny – základní verze přijde na 2 699 USD (61 300 korun bez DPH), verze Pro na 3 099 USD (asi 70 400 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).