Domů » Bleskovky » Aby se na něj nezapomnělo: Samsung zveřejnil 4minutové video svého ohebného smartphonu

Aby se na něj nezapomnělo: Samsung zveřejnil 4minutové video svého ohebného smartphonu

Dnešek je na barcelonském veletrhu MWC hlavní den tiskových konferencí, na nichž jsou představovány nové mobilní produkty pro první polovinu letošního roku. Tak trochu stranou dnes zůstane Samsung, který své stěžejní novinky přestavil už ve středu. Aby se na ně v dnešním mumraji nezapomnělo, stará se korejský gigant o jejich propagaci. Na jeho YouTube kanále se například objevilo nové 4minutové video, které odhaluje každý detail ohebného smartphonu Samsung Fold.

Video kupodivu neobsahuje žádný hudební podkres, díky tomu jsou ale slyšet veškeré zvuky, které telefon vydává – ať už při jeho zavření nebo při přiložení příslušenství na záda za účelem nabití. Lze si také povšimnout některých dosud neznámých detailů, např. že ve složeném stavu je mezi polovinami vnitřního displeje patrná mírná vzduchová mezera, nebo že se jedná o vůbec první smartphone od Samsungu, kterému chybí sluchátkový jack. Samsung také znovu ukázal plynulý přechod aplikací mezi vnějším a vnitřním displeje.

Zařízení skutečně vypadá velmi působivě, Samsung nám ale stále některé detaily tají, například o rozměrech nebo odolnosti. Samsung Galaxy Fold půjde do prodeje 24. dubna, cena bude přesahovat 50 tisíc korun. Telefon má být k vidění přímo na veletrhu MWC, doufáme, že si jej budeme moci vyzkoušet na vlastní kůži.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Připomíná mi proporcemi Nokii E90.

  • taky mi to napadlo, mě teda 9210 :D Docela se mi to zařízení ve videu líbí. Působí to intuitivně. A rozhodně sofistikovaněji a promyšleněji než ten Huawei

 2. To je přímo ostudný fail a hodně špatný nápad navrch. Korejci a Číňani nemají inovace a jejich smysl zrovna v DNA, pálí to spíš random od boku s nadějí, že to třeba vyjde.

 3. Za mě osobně palec dolů. Vůbec se mi to nelíbí. Konkrétně :
  1) v zavřeném stavu vypadá ten venkovní displej hrozně
  2) v zavřeném stavu je u toho kloubu mezi displeji mezera
  3) ten výřez na vnitřním dispeji vypadá taky hrozně

  Tohle si můžou strčit za klobouk…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).