Domů » Bleskovky » A je to oficiální: Samsung připravuje vlastní chytré hodinky

A je to oficiální: Samsung připravuje vlastní chytré hodinky

Před pěti týdny začaly kolovat první spekulace o chytrých hodinkách iWatch od Apple. Netrvalo to dlouho a teď už víme, že i Samsung naplno pracuje na vývoji vlastních chytrých hodinek. Potvrzení vyslovil Lee Young Hee, vicepresident Samsung Mobile: „Připravujeme hodinky velmi dlouho. Pracujeme velmi tvrdě na dokončení. Připravujeme produkty pro budoucnost a hodinky jsou rozhodně jedním z nich.“

Jihokorejský gigant pracuje na kombinaci hodinek a mobilního telefonu více než deset let. Tady je patent, který Samsung dostal v roce 2003, na základě žádosti z toku 1999. Dále si pak můžeme prohlédnout designové variace z patentů, které nasbíral v průběhu let.

 

Je skoro zvláštní, že se Samsungu nepovedlo za celá léta vytvořit komerčně úspěšný produkt. Uvidíme, jestli počká na představení iWatch od Apple a připraví kopii, nebo vypustí jako první svůj vlastní produkt. Bylo by zajímavé sledovat souboj dvou originálních modelů.

Doplňky chytrých telefonů mají za sebou dlouho cestu za objevením preferencí zákazníků. Máme také představu, jak by chytré hodinky mohly vypadat podle Apple, v roce 2011.

 

Chytré hodinky mi přijdou jako optimální doplněk chytrého telefonu, tabletu, možná i PC. Dobře zvládnutý produkt usnadní ovládání, notifikace pomohou udržet baterii déle naživu. Těším se, co pro nás výrobci v této oblasti připraví.

David Podzimek

13 komentářů

 1. Tak dotykový hodinky nejsou nic novýho, samsung je měl už v roce 2009.

  • W8 (neregistrovaný)

   vidíš Geary a Samsung by to ani teraz nenapadlo nemali úspech predtým ale teraz už bude ,pretože Samsung ako stále sa zvezie na úspechu iného,kde je úspech prepokladaný,vieme o koho ide

  • Samsung pouze inovuje své dřívější výrobky, žádný výrobce letos hodinky neohlásil. Ten, o koho podle tebe ide už toho měl vyrobit a kde nic , tu nic. IPadem to u něj skončilo.

  • W8 (neregistrovaný)

   :D

 2. David Podzimek

  To nejsou, stejně jako Sony se o ně roky snaží. Ale žádné zatím nejsou pořádný funkční doplněk Vašeho telefonu a dalších zařízení.

  • Ani nevím, jestli se tu vůbec ty jejich S9110 někdy prodávaly. Každopádně já o to nestojím, hodinky jsem odložil právě proto, že přišly mobily.

  • To já se hodinek nevzdám kvůli žádnému mobilu :) je to stylový doplněk a je pořád mnohem pohodlnější a rychlejší zkontrolovat čas na hodinkách, než šátrat v kapse po mobilu a zapínat displej… tady je spíš problém, že všechny současné chytré hodinky vypadaj buď jako hračky, nebo vydrží necelý den… koupil jsem si nakonec Cookoo, které mají konečně dizajn jako normální hodinky a nabízí funkce, které mi dostačují a hlavně se vymění baterka jen jednou za rok… doufám, že do toho nenacpou telefonní modul…všechno by se prodražilo, výdrž by klesla… uvidíme

 3. Tak zde má Apple nespornou výhodu v plné podpoře BT4.0 a jeho rozšíření (poslední 2-3 generace přístrojů + podpora ze strany OS), o čemž si jak výrobky, tak Android můžou nechat zdát. Takže se to bude rvát přes BT3.0, no nic moc.

  • Vyšší Android modely mají BT 4.0. naopak u iOS zařízení jsou prý problémy s některými notifikacemi posílanými přes BT, díky restrikcím ze strany Applu

  • ZiChius: Tak ještě jednou, ano, zařízení má BT4.0, ale Android jej neumí obsluhovat. Je to jen marketingová vějička. Snad to nadcházející Android změní.

   To co pak zmiňuješ u Apple znamená, že některým nejde něco, co Apple nepovoluje (což jistě nebude potíž „iWatch“), tedy zde není co řešit.

  • Tak znovu nějaký iWatch je výmysl nějakého pisálka, je to spekulace.

 4. moc tomu neverim.. Je to hnus, par silencu si to jiste koupi. Hodinky jsou dnes spise modni zalezitost.

  • W8 (neregistrovaný)

   no ja tomu verím

   ale tie patenty na obrázkoch to je hnus , oni fakt nemajú dizajnéra a nejakú víziu

   jediné čo vedia zväčšiť to, čo už okopírovali

   :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).