A je to oficiální: Samsung připravuje vlastní chytré hodinky

Před pěti týdny začaly kolovat první spekulace o chytrých hodinkách iWatch od Apple. Netrvalo to dlouho a teď už víme, že i Samsung naplno pracuje na vývoji vlastních chytrých hodinek. Potvrzení vyslovil Lee Young Hee, vicepresident Samsung Mobile: „Připravujeme hodinky velmi dlouho. Pracujeme velmi tvrdě na dokončení. Připravujeme produkty pro budoucnost a hodinky jsou rozhodně jedním z nich.“

Jihokorejský gigant pracuje na kombinaci hodinek a mobilního telefonu více než deset let. Tady je patent, který Samsung dostal v roce 2003, na základě žádosti z toku 1999. Dále si pak můžeme prohlédnout designové variace z patentů, které nasbíral v průběhu let.

 

Je skoro zvláštní, že se Samsungu nepovedlo za celá léta vytvořit komerčně úspěšný produkt. Uvidíme, jestli počká na představení iWatch od Apple a připraví kopii, nebo vypustí jako první svůj vlastní produkt. Bylo by zajímavé sledovat souboj dvou originálních modelů.

Doplňky chytrých telefonů mají za sebou dlouho cestu za objevením preferencí zákazníků. Máme také představu, jak by chytré hodinky mohly vypadat podle Apple, v roce 2011.

 

Chytré hodinky mi přijdou jako optimální doplněk chytrého telefonu, tabletu, možná i PC. Dobře zvládnutý produkt usnadní ovládání, notifikace pomohou udržet baterii déle naživu. Těším se, co pro nás výrobci v této oblasti připraví.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku