Domů » Bleskovky » 64 GB RAM v mobilu? Samsung představil nový typ operační paměti

64 GB RAM v mobilu? Samsung představil nový typ operační paměti

Samsung oznámil příchod nových pamětí typu LPDDR5x, které mají oproti stávajícím LPDDR5 několik výhod – jsou rychlejší, efektivnější a je možné je nabízet ve vyšších kapacitách. Smartphony mohou teoreticky dostat do výbavy až 64 GB RAM.

Smartphony s 64 GB RAM?

Nepředpokládáme, že některý z výrobců smartphonů využije v nejbližší době maximální možné kapacity, možná se ale v některých herních telefonech dočkáme 32 GB operační paměti. Běžné smartphony budou s novými čipy využívat především jejich další benefity, tedy vyšší rychlost (nárůst z 6,4 Gb/s na 8,5 Gb/s) a o 20 procent nižší spotřebu.

 

LPDDR5x 1

Lze předpokládat, že nové paměti uvidíme jako první v připravovaných smartphonech řady Galaxy S22, ovšem k vidění budou i v jiných typech zařízení – noteboocích, serverech, automobilech a podle Samsungu i v metaverse. Korejský gigant je připraven zahájit hromadnou výrobu, avšak její rozsah a načasování bude záviset na potřebách trhu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. huh není to nějak moc?
    To jsou fakt takový rozežraná programy že potřebujou 64G ramky?
    Má mám na ntesech 8G a zatím jsem na „limit“ nikdy nesáhl, a to projektuju v 3D Cadu. -nerenderuju-

    • To je malo na Android. Za rok bez lagovani nepojede skoro nic. Uz aby meli 128GB.

    • Jasně že nedosáhl, protože se nikdy paměť plně nezaplní a začne se swapovat na disk. Kdyby to tak nebylo, tak byste si v tom 3D CADu naprojektoval možná tak pár kostiček. Kdysi dávno jsem v tom pracoval a tak vím, že i obyčejný model nábojnice si vzal více RAM.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).