64 GB RAM v mobilu? Samsung představil nový typ operační paměti

Samsung Galaxy Z Fold 3 recenze clanek

Samsung oznámil příchod nových pamětí typu LPDDR5x, které mají oproti stávajícím LPDDR5 několik výhod – jsou rychlejší, efektivnější a je možné je nabízet ve vyšších kapacitách. Smartphony mohou teoreticky dostat do výbavy až 64 GB RAM.

Smartphony s 64 GB RAM?

Nepředpokládáme, že některý z výrobců smartphonů využije v nejbližší době maximální možné kapacity, možná se ale v některých herních telefonech dočkáme 32 GB operační paměti. Běžné smartphony budou s novými čipy využívat především jejich další benefity, tedy vyšší rychlost (nárůst z 6,4 Gb/s na 8,5 Gb/s) a o 20 procent nižší spotřebu.

 

LPDDR5x 1

Lze předpokládat, že nové paměti uvidíme jako první v připravovaných smartphonech řady Galaxy S22, ovšem k vidění budou i v jiných typech zařízení – noteboocích, serverech, automobilech a podle Samsungu i v metaverse. Korejský gigant je připraven zahájit hromadnou výrobu, avšak její rozsah a načasování bude záviset na potřebách trhu.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku