Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » 5G jako prodejní tahák? Apple chce příští rok prodat rekordní počet iPhonů

5G jako prodejní tahák? Apple chce příští rok prodat rekordní počet iPhonů

O iPhony poslední dobou upadá zájem, byť máme pouze hrubé odhady založené na tržbách z jejich prodejů; počty prodaných kusů již Apple ve svých finančních zprávách neuvádí. iPhony se nejlépe prodávají v posledním čtvrtletí roku, neboť Apple v září představuje nové modely určené pro předvánoční sezonu. Nejsilnější doložený 4. kvartál je z roku 2017, kdy Apple prodal 78 milionů iPhonů. Příští rok však má být toto číslo významně překonáno.

Meta pro příští Vánoce? 100 milionů prodaných iPhonů

Podle reportu DigiTimes Apple očekává, že v příštím roce prodá přes 100 milionů iPhonů představených v září. Tahounem prodejů má být podpora sítí 5G, kterou jablečné telefony dostanou díky partnerství s Qualcommem. Apple chtěl dodat 5G modemy již do letošních modelů, avšak Intel nebyl schopný splnit požadavky cupertinského giganta; ten nakonec celou modemovou divizi Intelu odkoupil a má s ní vlastní plány.

iphone 11 pro recenze 02 1
Apple iPhone 11 Pro Max

Absence 5G u letošních iPhonů ještě není tak ožehavá, příští rok však bude podpora nejnovějších sítí u vlajkových modelů samozřejmostí. Od příštích iPhonů se také očekává pozměněný design s užším výřezem displeje, 3D fotoaparáty a možná USB-C konektorem namísto Lightningu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments