Domů » Bleskovky » 5000mAh baterii Samsungu Galaxy S20 Ultra dobijete v rekordním čase

5000mAh baterii Samsungu Galaxy S20 Ultra dobijete v rekordním čase

Samsung se svými novými vlajkovými modely strhl lavinu zájmu a internet se začíná plnit různými testy, srovnáními a pasováním do různých žebříčků. V posledních hodinách vyšly najevo informace o tom, za jak dlouho se pomocí 45W zdroje nabije baterie modelu Galaxy S20 Ultra. S hodnotou 5000 mAh se jedná o jednu z největších baterií, kterou kdy Samsung použil do svého smartphonu. Rychlost je vzhledem ke kapacitě baterie vskutku blesková.

Samsung Galaxy S20 11
Samsung Galaxy s20 Ultra nabije svoji obří baterii bleskovým tempem. Škoda, že potřebná nabíječka nebude součástí balení

Tip: Řada Samsung Galaxy S20: bez kompromisů a s nejlepším fotoaparátem na trhu

Podle dostupných informací se z nuly na 100 % dostanete pod hodinu. Přesněji se jedná o 58 minut čistého času.Je ale potřeba zdůraznit, že tato hodnota byla dosažena s 45W nabíječkou, která však není součástí balení. V případě přibalené nabíječky o výkonu 25 W bude čas potřebný k nabití mnohem delší. Samsung se však touto informací nepochlubil a budeme si počkat na osobní dojmy a zkušenosti novinářů a majitelů.

📱Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra: první dojmy ze San Francisca (4K)
Samsungy Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra 5G si můžete už nyní předobjednat na stránkách Mobil Pohotovosti. Novinky pořídíte na splátky bez navýšení. Můžete rovněž využít výhodný protiúčet. K modelům Galaxy S20+ a S20 Ultra 5G navíc získáte sluchátka Galaxy Buds+ zdarma.

Pro srovnání poslouží informace, že baterie o kapacitě 4300 mAh loňského modelu Galaxy Note 10+ se s 25W nabíječkou dobila z nuly na sto za hodinu a pár minut k tomu. V případě výkonnějšího, 45W zdroje, se doba zkrátila pod hodinu. Samsung tak zřejmě, stejně jako nedávno OnePlus, vylepšil chemické složení baterií a dokáže v případě modelu Galaxy S20 Ultra nabíjet na plný výkon delší dobu. Rychlé nabíjení bude jednou z funkcí, která bude táhnout zákazníky ke koupi nového telefonu. Výrobci jsou si toho vědomi a zřejmě se dočkáme ještě výkonnějších nabíječek.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments