Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » 15letý mladík vyhrál první velkou cenu v létání s drony. Odnesl si 6 milionů Kč

15letý mladík vyhrál první velkou cenu v létání s drony. Odnesl si 6 milionů Kč

Každý z nás tráví víkend jinak, někdo odpočinkem, jiný výletem do přírody, nebo jiného města a někdo si jede zasoutěžit na různá klání. Patnáctiletý Luke Bannister z Anglie byl jedním z těch, kteří se vydali poměřit síly s ostatními, a to až do Dubaje.

bannister

Tam se jela, nebo spíše letěla, první světová Cena v létání s drony. Soutěže se zúčastnilo přes 150 týmů a mezi vítěze se rozděloval celkem 1 milion dolarů, tedy přes 24 milionů korun. Právě výše zmíněný Luke Bannister dokázal zvládnout trať nejlépe a díky svému umu si z tohoto koláče ukrojil 250 000 dolarů, tedy něco přes 6 milionů korun.

Létání probíhá po setmění, kdy je dráha světelně vyznačena a piloti ovládají drony s pomocí brýlí podobných těm pro virtuální realitu, ve kterých vidí let z první osoby. Jelikož závody přilákaly přes 2000 diváků a pořadatelé vidí v podobných kláních možnost vysokých výdělků, pracují nyní na tom, jak by mohli závody zprostředkovat právě návštěvníkům. Jelikož není vždy možné „pronásledovat“ závodící dron nějakým jiným, který má navíc kameru, bude třeba vymyslet jiný způsob. Již příští rok se však v Dubaji chystá další závod, a tak se necháme překvapit, jak se tato nesnáz povede překonat.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentáře

  1. Na tenhle závod bych se přišel podívat, nebo ještě lépe zalétat si..

  2. Vojta (neregistrovaný)

    Osobně mi přijde zajímavější DRL :) Ale šikula to zaručeně bude :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel