Domů » Bleskovky » 12,9palcový iPad má údajně přijít počátkem příštího roku

12,9palcový iPad má údajně přijít počátkem příštího roku

O iPadu, který má větší displej než současná generace, se spekuluje už od poloviny loňského roku. Zatímco větší iPhony přijdou již příští měsíc, na větší iPad si budeme muset ještě počkat. Podle serveru Bloomberg má dojít k jeho odhalení počátkem příštího roku.

  

Ten informuje s odkazem na své anonymní zdroje, že Apple již rok pracuje se svými partnery na výrobě nové řady zařízení s dotykovou obrazovkou o větší úhlopříčce. Displej by měl mít údajně úhlopříčku 12,9“, čímž by překonal i v zámoří oblíbený Surface Pro 3. Vzhledem k tomu, že Apple nedávno uzavřel smlouvu s IBM, která zahrnuje nasazení tabletů iPad do podnikové sféry a Tim Cook se vyjádřil, že 80 – 90 % své práce je schopen udělat na svém iPadu, je možné, že téměř 13palcový model bude zaměřen na produktivitu.

  

Dopomoci by mu měla příští verze iOS, která by měla být bohatší o schopnost pracovat se dvěma otevřenými aplikacemi na jedné obrazovce, Jsme zvědaví, zda Apple připraví i nový SmartCover s vestavěnou klávesnicí. Pomůže 12,9″ iPad k zastavení poklesu zájmů o jablečné tablety?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Super, tablet mezi 12-15 bych právě chtěl – bez větráčku, škoda že na něm nebude Windows :(

 2. a bude stáť tolko čo Surface PRO 3 :D

  • Aspoň to bude chtít ale Apple prodat a nehrát si na jakési exkluzivní trhy…:)

  • to je pravda, ale zas nieje problem ho objednat z nemecka. Doprava je zadarmo

  • Ale tak jistě, u Apple také objednáváš z Irska, ale tak nějak jinak, skrze českou distribuci a fakt ne, prodejem „objednejte si to u němců“ (a ti ještě ani ta společnost neporadí nebo kde k tomu směřuje MS Store na CZ stránkách?) se podíl na trhu opravdu nevybuduje:)

 3. Matěj Kaňok (neregistrovaný)

  Jsem jediný komu připadá že Apple hodně ale opravdu hodně plýtvá místem na té obrazovce? protože všeobecně na iPadech jsou velké mezery mezi ikonami( nevim jestli se to dá nastavit více než na prohlídnutí jsem ho neměl)

  • Apple má prodeje, takže nemusí investovat do vývoje. Neoptimalizované letité GUI je bohužel výsledkem.

 4. Grimli (neregistrovaný)

  „Tim Cook se vyjádřil, že 80 – 90 % své práce je schopen udělat na svém iPadu“

  Tim Cook asi moc nepracuje…

  • Tak jukne na recenze (web browser), přijme pozvánku do kalendáře a obvolá podřízené z VOIP s připojeným handsfree. Já v tom nevidím problém:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).