Domů » Bleskovky » 12,9“ iPad Pro v testu odolnosti. Ustojí pokus o zlomení?

12,9“ iPad Pro v testu odolnosti. Ustojí pokus o zlomení?

Apple v dubnu představil novou generaci svých vrcholových tabletů iPad Pro, do jejichž útrob vložil výkonný čipset Apple M1, známý z jablečných počítačů. O výkon tak mít strach nemusíte, větší obavy vzbuzuje fyzická odolnost, neboť oba tablety jsou extrémně tenké – menší má v pase 5,9 mm, větší 6,4 mm. Dá se takový tablet nosit v zavazadle bez dodatečné ochrany?

12,9 iPad Pro: zlomí se, nebo odolá?

Nový iPad Pro s 12,9“ displejem si vzal do parády youtuber Zack Nelson z kanálu JerryRigEverything a provedl na něm svůj „standardizovaný“ test. Úvod není nijak překvapivý, ostré hroty s různou tvrdostí odhalily, že se displej iPadu poškrábe stejně snadno jako u většiny současných mobilních zařízení, nijak nepřekvapila ani odolnost hliníkového zadního krytu.

NEW iPad Pro M1 Durability Test! - Are Apple Mini LED's Stronger?

12,9“ iPad Pro disponuje speciálním displejem s miniLED technologií, takže nás zajímal výsledek testu s ohněm (byť v reálu se tablet do přímého kontaktu s ohněm nedostane). Jednotlivé pixely zhruba po 17 sekundách kompletně zčernaly, ovšem poté došlo k postupnému „uzdravení“; zobrazovač se tedy chová stejně jako většina LCD panelů.

iPad OS 2

A jak nový iPad Pro odolá pokusu o ohnutí nebo zlomení? Jeho předchůdci v této disciplíně zklamali, přičemž jako slabé místo se vždy ukázal otvor mikrofonu narušující celistvost rámečku. Stejný otvor se nachází i na testovaném tabletu, ovšem jak se ukázalo, okolí mikrofonu je nově mnohem pevnější a ke zlomení tabletu nedošlo; pouze k jeho výraznému ohnutí. Zařízení se dokonce podařilo částečně narovnat, byť poté připomínalo lehce pomačkaný papír. Důležité ale je, že tablet přežil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Tak pokud bych si na zavazadlo s tabletem sedl já, je víceméně jedno z čeho bude… konec je 100% zaručen.

  2. Tak super, letošní ipad se povedl, už se ani neláme :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).