Domů » Články » 10 nejužitečnějších mobilních aplikací

10 nejužitečnějších mobilních aplikací

Většina z nás již vlastní chytrý mobilní telefon, který se stal naším každodenním společníkem. Je tedy na čase začít ho používat na maximum. Proto pro vás Internetový obchod Huramobil.cz připravil TOP 10 aplikací, které vám ulehčí život a používání telefonu bude zase o něco více pohodlnější a efektivnější.

googleplay_appstore

Waze – GPS, Mapy & Doprava

Pokud často cestujete a neradi čekáte v zácpách, pak je pro vás Waze navigace naprosto nepostradatelná aplikace, která vám nesmí v telefonu chybět. Je to celosvětová dopravní a navigační aplikace spolupracující s komunitou lidí. Ti se podílí na vytváření map nebo na hlášení aktuální dopravní situace. Pokud tedy někam vyrážíte, zapněte si Waze a uvidíte všechna nebezpečí, nehody nebo třeba policejní hlídky v reálném čase, které nahlásili ostatní řidiči. Dokonce se i vy můžete podílet na hlášení a varovat tak ostatní.

Jízdní řády IDOS

Parádní a nenáročná aplikace pro všechny, kteří k cestování používají MHD. IDOS vám dokáže nalézt nejrychlejší trasu, kde pohodlně uvidíte čas přestupu a zobrazení všech odjezdů a příjezdů. Můžete si také nastavit přímé spojení, čas přestupu, pouze nízkopodlažní spoje a další možnosti. U vlaků dokonce uvidíte o kolik se váš spoj zpozdí. Všechny tyto vychytávky velice usnadní a zefektivní vaše cestování.

Jízdní řády IDOS
Cena: zdarma
‎Jízdní řády IDOS
Cena: zdarma+

Aplikace pro mobilní bankovnictví

Používání internetového bankovnictví jste si určitě vyzkoušeli všichni, nyní si můžete práci s bankou ještě ulehčit a stáhnout si aplikaci vaší banky přímo do mobilního telefonu. Budete mít tak přehled o svých financích přímo z mobilního telefonu. Můžete rychle kontrolovat svůj účet nebo posílat peníze pomocí QR kódu. Takové aplikace má již většina našich bank, proto si jednoduše najděte tu svou v online obchodě.

Pozor! Při používání mobilního bankovnictví buďte obezřetní. Nepoužívejte na veřejně dostupné sít (free wifi), nikomu nesdílejte své heslo do aplikace, mějte svůj telefon chráněný kódem, pro větší bezpečnost si můžete stáhnout antivirový program.

Jednotlivé bankovní aplikace najdete v obchodech dané platformy:

Aplikace vašeho mobilního operátora

Velice užitečné aplikace, které by opět neměly ve vašem telefonu chybět. V aplikaci od vašeho mobilního operátora máte přehled o vašem tarifu, můžete také kontrolovat měsíční útratu nebo spotřebu dat. Samozřejmě nechybí možnost vybírání různých služeb a jejich zapínání  a vypínání. Přes aplikaci také útratu pohodlně zaplatíte.

Ke stažení pro Android:

Můj T-Mobile Business
Cena: zdarma
Můj Vodafone
Cena: zdarma
Moje O2
Cena: zdarma

Ke stažení pro iPhone:

‎Můj Vodafone
Cena: zdarma
‎Moje O2
Cena: zdarma

Stocard

S touto aplikací můžete pohodlně nosit všechny věrnostní karty v mobilním telefonu. Stačí jen vybrat kartičku ze seznamu aplikace a namířit na ni fotoaparátem mobilního telefonu. Jednoduše se vám uloží obrázek vaší karty. Vy ji tak máte pohodlně po ruce a vaše peněženka vám určitě poděkuje za ušetření místa.

Poznámky a seznamy Google Keep

Napadají vás ty nejlepší nápady, zrovna když nemáte po ruce papír ani tužku? Žádný strach! Nyní si všechny poznámky a nápady můžete ukládat do poznámkového bloku Keep. Do této užitečné aplikace si můžete zapsat vše, co vás napadne, uložit si tam oblíbené weby, nápady na dárky nebo obrázky, co vás zaujaly. Jednotlivé poznámky můžete také sdílet s ostatními. Poznámky si dokonce můžete barevně odlišit, přidat štítky a jiné vychytávky. Vše je samozřejmě synchronizované a dostupné ze všech zařízení.

Cloudová úložiště

Super jednoduchý způsob jak mít všechny soubory na jednom místě. Úložiště umožňuje synchronizovat soubory a mít je tak dostupné na všech zařízeních, jako je třeba počítač, mobil nebo tablet. Některá dokonce umožňují psát nebo upravovat dokumenty přímo v úložišti. Zároveň můžete jednotlivá data sdílet s dalšími uživateli, kteří se tak mohou podílet na jejich úpravě. My jsme pro vás vybrali nejdůležitější úložiště, která jsou mezi uživateli nejčastěji používaná.

Ke stažení pro Android:

Ke stažení pro Apple iPhone:

WhatsApp Messenger

SMS zprávy už dávno neletí, nyní můžete pohodlně komunikovat s lidmi pomocí aplikace Whatsapp, kterou si bezplatně stáhnete. Můžete přes ní nejen posílat zprávy, ale také telefonovat, posílat obrázky nebo hlasové zprávy. Ke všemu vám stačí pouze internetové připojení. Psaní je navíc absolutně bezpečné. Whatsapp totiž začal používat koncové šifrování, nikdo jiný se tak k vašim hovorům ani zprávám nedostane.

 Ke stažení:

Záchranka

Záchranka je česká aplikace, která v případě nouze zalarmuje Zdravotnickou záchrannou službu. Dokonce odešle přesnou polohu, kde se nacházíte a poskytne další užitečné informace ohledně první pomoci. Pomoc se k vám tak dostane rychle a bez zbytečných komplikací.

 Ke stažení:

Klara – předpověď počasí

Klara je norská aplikace pro předpověď počasí (zatím je dostupná jen pro Android). Budete mít skvělý přehled o srážkách, teplotě, oblačnosti, větru, tlaku nebo vlhkosti. K dispozici vám je také krátkodobá a dlouhodobá předpověď.

Klara
Cena: zdarma

 

logo_huramobil

Znáte Huramobil.cz?

Huramobil.cz je specialista na mobilní telefony z české distribuce a příslušenství již od roku 1997. Víte, proč je Huramobil.cz tak úspěšný na českém trhu? Klíčovým prvkem je individuální péče a následná spokojenost každého zákazníka. Díky tomu se Huramobil.cz umístil mezi finalisty v ceně kvality v prestižní soutěži ShopRoku 2015 pořádané portálem Heuréka. Na vlastním skladě disponuje zásobami v počtu cca 20.000ks. Můžete si být tedy jisti, že zboží, které je právě skladem a objednáte jej do 17:00 Vám bude doručeno následující pracovní den a díky tomu je průměrná doba dodání zboží k zákazníkovi neuvěřitelných 1,8 dne. Nevěříte? Podívejte se na podrobné statistiky z nezávislého porovnávače Heuréka.cz. Huramobil.cz by doporučilo 99% zákazníků svým známým. Budete i vy mezi nimi?

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.