Domů » Články » Cena nehraje roli: 10 nejlepších prémiových her pro Android a iOS

Cena nehraje roli: 10 nejlepších prémiových her pro Android a iOS

Jednoduchých mobilních hříček, které nic nestojí, ale zato neustále obtěžují hráče otravnou reklamou, je v obchodech s aplikacemi více než dost. Čas od času si je ale potřeba od marketingových sdělení odpočinout a věnovat se naplno hraní kvalitního titulu.

Hry zdarma jsou sice fajn, ale někdy se vyplatí připlatit si

Ty sice stojí nějaký ten peníz, zpravidla si ale řeknou o pár desítek korun, maximálně nějakou tu stokorunu. Které placené tituly na Android a iOS aktuálně nabízí nejlepší poměr cena/výkon?

Stardew Valley

Svého času byl mezi jednoduchými hrami velmi oblíbený FarmVille. Na myšlence vlastního farmaření staví také oceňovaný titul Stardew Valley, který vás nicméně při budování vlastního agrárního impéria nenechá čekat ani nebude obtěžovat vaše přátele. V 16bitové grafice se otevřené RPG hraje jedna báseň a často se do městečka Pelican Town ponoříte natolik, že úplně zapomenete na čas.

Stardew Valley
Stardew Valley
Cena: 199,99 Kč

Série GTA

V herním světě není snad nikdo, kdo by neznal herní sérii Grand Theft Auto. Legendární open world série se do análů herní historie zapsala v mnoha lichotivých i nelichotivých případech, nicméně byla by škoda tuto značku vynechat.

Ať už si chcete připomenout starší kousky jako GTA III, Vice City nebo San Andreas, či si jen chcete doplnit vzdělání o handheldové spinoffy Liberty City Stories či Chinatown Wars, to vše můžete realizovat na svém mobilním zařízení.

Grand Theft Auto: San Andreas
Grand Theft Auto: San Andreas

Mini Metro

Osobně považuji Mini Metro za jednu z nejlepších mobilních hříček, která se mi kdy dostala pod palce. Úkol zní jednoduše – vytvořit fungující síť metra a zabránit přeplnění jednotlivých stanic. Ty ale časem přibývají a každé město má svá specifika, což hru příjemným způsobem okořeňuje, a pocit repetetivnosti se jen tak nedostaví. Za těch pár korun by byl hřích ji minout.

Mini Metro
Mini Metro
Cena: 30,99 Kč

Roller Coaster Tycoon Classic

Kdo by si nechtěl postavit svůj vlastní zábavní park. Hra Roller Coaster Tycoon umožňuje splnit si tento sen přímo z pohodlí domova a verze s přídomkem Classic tuto kratochvíli přináší také na mobilní obrazovky. Ve hře kromě stavění vlastních horských drah nechybí ani mikromanagement zaměstnanců, správných cen hot dogů nebo zkracování otravných front na nejoblíbenější atrakce.

RollerCoaster Tycoon® Classic
RollerCoaster Tycoon® Classic
Autor: Atari, Inc.
Cena: 159,99 Kč

Teslagrad

Skákačka Teslagrad patří mezi klenoty mobilních indie her. Ujmete se role mladíka, jehož královské stráže zaženou do tajemné věže uprostřed města. Ta je plná nástrah spojených s elektromagnetismem, což dává příležitost naplno vyniknout logickým hádankám, kterými je hra prošpikovaná skrz na skrz.

Teslagrad
Teslagrad
Autor: Playdigious
Cena: 189,99 Kč

Sid Meier’s Civilization VI

Civilizace položila základ 4X tahovým strategiím odehrávajících se na hexových polích. Legenda se v již šesté inkarnaci objevuje také na zařízeních s iOS a rozhodně se nejedná o titul, který byste měli minout.

Spousta civilizací, technologií k vynalézání a bitev k vítezství – žádná hra vás nedonutí snáze odříkat známou mantru „ještě jeden tah a jdu spát.“ Verze pro iOS je plnohodnotným AAA titulem, který naplno ukazuje potenciál velkých značek na mobilních zařízeních.

Rome: Total War

Britská série Total War přinesla mnoho skvělých dílů, nicméně tím nejvíce přelomovým je bezesporu první Rome. 3D grafika, několik frakcí a celá Evropa k objevování a dobývání jak na strategické mapě, tak na bitevním poli. Legenda našla své místo také na zařízeních s iOS, kde si mohou fanoušci připomenout dlouhé hodiny strávené s řízením impéria a sérií nepolíbení naopak dohnat, co zameškali.

‎ROME: Total War
‎ROME: Total War
Cena: 249,00 Kč

GRID Autosport

Značka GRID je mezi fandy závodních her poměrně dobře známá. S přídomkem Autosport přichází verze pro iOS, která nabídne poctivý závodní zážitek ze 100 aut na 100 okruzích po celém světě. Pokud vám nevyhovuje ovládání skrze naklánění nebo dotyk, můžete využít také možnosti připojit externí gamepad. Díky dechberoucí grafice budete mít ze závodění opravdu skvělý prožitek.

‎GRID™ Autosport
‎GRID™ Autosport
Cena: 249,00 Kč+

Her Story

Milovníkům detektivních příběhů a řešení záhad nesmí uniknout titul Her Story. Záhada obklopuje ženu, která přišla o svého manžela, a vy jste pověřeni přijít tomu na kloub. Vybaveni jste pouze zastaralým počítačem a policejní databází, kde můžete zkoumat sedm videí z výslechů oné ženy. Prozradit více by už znamenalo prozrazovat příběh, což by byla veliká škoda.

‎Her Story
‎Her Story
Autor: Sam Barlow
Cena: 25,00 Kč

Grim Fandango Remastered

Mix mexického folklóru, noirových filmů, citlivých témat a pořádné dávky humoru daly v roce 1998 vzniknout kultovní adventuře Grim Fandango. Do kůže agenta cestovní kanceláře do říše mrtvých, Mannyho Calavery, se v remasterované podobě můžete vrátit na zařízeních s iOS.

Ačkoli grafika doznala vylepšení, puzzly mohou na dnešní dobu působit poněkud archaicky. I tak by ale bylo velikou chybou tento klenot přehlédnout.

Jaké jsou vaše oblíbené prémiové tituly pro Android či iOS? Dejte nám vědět do komentářů :-)

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments