ZTE Grand X LTE: Čínský rychlík s Androidem zamíří do Evropy

Čínský výrobce ZTE na veletrhu Communic Asia 2012 představil svůj vlajkový model nesoucí označení Grand X LTE. Jak již samotný název napovídá, mezi největší lákadla bude bezesporu patřit podpora rychlých sítí LTE. Síťový čip je navíc integrován do samotného čipsetu smartphonu, což by se mělo pozitivně podepsat na nižší spotřebě elektrické energie. Čelní straně smartphonu dominuje dotykový panel s neznámou úhlopříčkou a rozlišením. Osobně však tipuji, že displej bude disponovat úhlopříčkou 4,3“ a rozlišením 720 x 1280 pixelů. Hnacím motorem celého zařízení se stal dvoujádrový čipset Snapdragon S4 (MSM8960) s taktem 1,5 GHz výcházející z 28nm technologie.

Na zádech telefonu se usídlila čočka 8Mpx fotoaparátu s možnostní nahrávání Full HD videa. Za samozřejmost lze považovat přítomnost přisvětlovací LED diody a přední kamerky určené pro videohovory. ZTE Grand X LTE běží na operačním systému Android 4.0, který výrobce dále vyšperkoval o vlastní grafickou nadstavbu. Ostatní výbava zahrnuje Wi-Fi, GPS, Bluetooth a microUSB konektor. O dostatečnou výdrž smartphonu se postará Li-Ion akumulátor s nadstandartní kapacitou 1900 mAh. Další informace týkající se výbavy zástupci společnosti bohužel neprozradili. Co nás však může potěšit je skutečnost, že výrobce počítá s prodejem i na území Evropy ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku