Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Roamingovým poplatkům definitivně odzvoní 15. června 2017

Potvrzeno: Roamingovým poplatkům definitivně odzvoní 15. června 2017

Evropská unie konečně definitivně schválila zrušení roamingových poplatků v zahraniční. Hned to ale nebude, kýženým termínem se má stát 15. červen 2017. Do té doby ještě jednou dojde ke snížení roamingových poplatků, konkrétně k 30. dubnu příštího roku. Od května 2016 by minuta hovoru neměla stát více než 0,05 euro (zhruba 1,30 Kč), textová zpráva by měla stát maximálně 0,05 euro (0,50 Kč) a za jeden přenesený megabajt dat byste opět neměli zaplatit více než 0,05 euro (1,30 Kč).

Původně se přitom očekávalo, že roamingové poplatky skončí k 15. prosinci letošního roku, nicméně tento proces byl kvůli změnám na půdě Evropské komise pozastaven. Zrušení roamingových poplatků se pochopitelně nelíbí operátorům, kteří mají obavy o snížení příjmů za poskytované služby. Je také velice pravděpodobné, že po zrušení roamingu budou zavedeny limity (FUP), po jejichž překročení dojde k navýšení cen za data, volání či textové zprávy. Pro koncové uživatele tedy ještě zdaleka není vyhráno, ale vypadá to, že se konečně začíná blýskat na lepší časy.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

5 komentářů

 1. Jokeer (neregistrovaný)

  Včera bylo pozdě! Za dva roky, Bůh ví co bude :'(

 2. p.a.Ť.o (neregistrovaný)

  A nejsou to náhodou spojovací poplatky, a zloperátoři si tomu stejně nasadí svoje ceny?

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Správně je to jen jeden z poplatků, který do to promlouvá.

   Takže ikdyž zruší roaming neznamená to, že lidé ze zahraničí budou volat za místní ceny. hlavně týká se to jen EU takže na levné volání z destinací mimo EU automaticky zapomenou. Na ně Brusel nemá vliv.

 3. Royce (neregistrovaný)

  Však oni něco vymyslí.. jak oškubat zákazníky..

 4. CageJ (neregistrovaný)

  troska stare ne ?:D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *