TOPlist

Zpravodajství či náboženské kanály? Trumpova bizarní síť Truth chystá televizní vysílání

Donald Trump
  • Sociální síť Truth Social rozšíří své působení
  • V blízké době se chystá spustit televizní vysílání
  • To má nabídnout například zpravodajství či náboženské kanály

Sociální síť Truth je obzvláště populární nejen mezi konzervativci, ale také různými konspirátory a lidmi, kteří se cítí být „cenzurováni“. Její majitel, americký exprezident a miliardář Donald Trump, nyní oznámil, že nechce zůstat jen u tradiční sociální sítě. Excentrický podnikatel oznámil plány na spuštění živého televizního vysílání zaměřeného na zpravodajství a náboženské kanály spolu s „obsahem, který byl zrušen, hrozí jeho zrušení nebo je potlačován“.

Nejen sociální síť, ale také televize

Společnost Trump Media and Technology Group (TMTG) uvedla, že streamovací službu spustí ve třech fázích, přičemž první bude zahrnovat zavedení firemní sítě pro doručování obsahu (CDN). CDN, kterou provozují například společnosti Cloudflare a Akamai, je služba, kterou webové stránky využívají k rychlejšímu načítání. TMTG tvrdí, že její CDN bude fungovat nezávisle na Big Tech, což platformě umožní vyhnout se dodržování pravidel jiné společnosti.

Jakmile bude tato služba zprovozněna, TMTG plánuje přenést CDN společnosti Truth Social pro živé vysílání do mobilních a webových aplikací platformy. Společnost uvádí, že poté uvede na trh samostatné over-the-top streamovací aplikace pro telefony a tablety a následně vydá streamovací aplikaci pro televizory. V prohlášení generální ředitel společnosti Truth Social Devin Nunes uvádí, že streamovací služba nabídne „zaručenou platformu“ pro zpravodajství a zábavu, „které čelí diskriminaci ze strany jiných kanálů a služeb pro poskytování obsahu“.Prezident Spojených států amerických Joe BidenNepřehlédněte

Prezident Biden dorazil na Trumpovu síť Truth. Reakce konzervativců na sebe nenechala čekat

Společnost Truth Social vstoupila minulý měsíc na burzu a Trump vlastní přibližně 79 milionů jejích akcií. Pravicová alternativa k Twitteru či Facebooku má přibližně 607 tisíc měsíčních aktivních uživatelů, což za zhruba dva roky fungování není špatné číslo. Přesto stále není jisté, zda se platforma udrží v ostré konkurenci zavedených sítí při životě i nadále.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku