Zoom: Smartphone HTC Star Trek

HTC Star TrekHTC StarTrek můžete dále znát pod názvy HTC Star100, Qtek 8500 či i-Mate SmartFlip. Je to bezesporu zařízení velmi zajímavého designu a malých rozměrů (98.5 x 51.4 x 15.8 mm). Jak je z obrázků patrné, jedná se o telefon véčkové konstrukce, který svou tloušťkou lehce připomíná známou Motorolu Razr.

StarTrek nabízí displej s QVGA rozlišením, procesor OMAP s taktem 200Mhz, operační systém Windows Mobile 5.0 AKU2 (Smartphone ed.). Z datových služeb podporuje EDGE a GPRS, propojit se můžete také přes Bluetooth rozhraní. Wi-Fi bohužel chybí, stejně jako podpora UMTS – pro volání se tedy budete muset spokojit s GSM (800/900/1800/1900Mhz). Fotoaparát nabízí rozlišení 2Mpx, což je jistě dobrý parametr. Slot pro paměťové karty je typu MicroSD.

Podle prvních ohlasů je tento smartphone velmi rychlý, můžete si na něm tedy bez problémů zahrát i náročnější hry či sledovat video ve vyšší kvalitě. Někomu může být překážkou slot pro pam. kartu, který je ukrytý pod SIM kartou. Oficiálně by se měl StarTrek začít prodávat v květnu tohoto roku, v České republice by se měl dokonce objevit v luxusní červené barvě pod záštitou Vodafonu – konečně se tak objeví i Windows Mobile zařízení v nabídce tohoto operátora, protože pokud mě paměť neklame, tak Oskar/Vodafone u nás ještě nikdy žádný chytrý telefon s WM nenabízel.

Fotografie:
1 2 

3

Spousty galerií Star Treku naleznete na:
PocketPCitalia.com
MSmobiles.com
MobilityToday.com
NewMobile.nl

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku