TOPlist

Známe podobu vlajkové Motoroly Edge 40 Pro. Brzy dorazí i do Evropy

Motorola Edge 40 Pro render 9
  • Čínský model Moto X40 se brzy dočká své evropské verze Edge 40 Pro 
  • Nabídne OLED displej s úhlopříčkou 6,7″ a obnovovací frekvencí 165 Hz
  • Cena se bude pohybovat okolo 20 tisíc korun 

Motorola Edge 40 Pro má být mezinárodní verzí čínského modelu Moto X40. Ten je v prodeji už od prosince loňského roku a nyní se zdá, že vlajková loď brzy dorazí na další trhy. Evan Blass se s námi nyní podělil o detailní rendery.

Z nich je zřejmé, že telefon je opravdu velmi podobný čínskému Moto X40. K dispozici má být modrá a černá barevná varianta. Dle fotek lze soudit, že se můžeme těšit i na voděodolnost.

Motorola Edge 40 Pro render 6

Co se týče specifikací, dominovat bude 6,7″ OLED displej se zakřivenými hranami a FHD+ rozlišením nebo 165Hz obnovovací frekvencí. Výpočetní výkon obstará čipset Snapdragon 8 Gen 2 spolu s 12GB LPDDR5 operační pamětí. Ve výbavě dále najdeme 512GB úložiště, 60Mpx selfie kameru nebo hlavní fotoaparát s optickou stabilizací a rozlišením 50 Mpx.

Nebude chybět ani 50Mpx širokoúhlý snímač nebo 12Mpx teleobjektiv. Baterii s kapacitou 4 600 mAh nabijete 125W drátovou nabíječkou nebo bezdrátově výkonem 15 W. Z hlediska softwaru se můžeme těšit na operační systém Android 13 s nadstavbou MyUX UI. Evropská cena má být 849 euro, což je v přepočtu asi 20 tisíc korun.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku