Známe ceny a dostupnost nových Xperií XZ2 a XZ2 Compact

Sony před několika dny na barcelonském veletrhu Mobile World Congress představilo novou vlajkovou loď Xperia XZ2, kterou v portfoliu doplňuje i zmenšená varianta XZ2 Compact. Jedná se o první modely výrobce prezentující nový design nazývaný Ambient Flow, jímž Sony po několika letech nahradilo své typicky hranaté tvary a ostře řezané linie.

Pokud vás zajímá, kdy se novinky objeví v prodeji, máme pro vás odpověď. Telefony se začnou na českém trhu prodávat v první polovině dubna, přičemž doporučená cena je u modelu Xperia XZ2 19 990 Kč. Menší, ale jinak téměř stejně vybavený model XZ2 Compact pak pořídíte za cenu 15 490 Kč. Oba telefony budou dodávány rovnou s Androidem 8 Oreo, což znamená podporu pro Treble.

Tip: Podrobné parametry Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Oba nové smartphony pohání Snapdragon 845 a shodná je i 4GB RAM. Hlavní odlišnost tak spočívá zejména ve velikosti displeje, který je u standardní varianty 5,7″, zatímco verze Compact má „pouze“ 5″ panel.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku