Domů » Bleskovky » Značka Fitbit na prodej? Zájem by mohl mít Google

Značka Fitbit na prodej? Zájem by mohl mít Google

Společnost Fitbit, která je v současnosti čtvrtým největším výrobcem nositelné elektroniky, sužují ekonomické problémy, a proto začíná přemítat o své budoucnosti. Jedním z možných řešení by dokonce mohl být odprodej celé společnosti jinému subjektu, podle agentury Reuters firma tuto variantu přezkoumává u investiční banky Qatalyst Partners.

Koupí si Google firmu Fitbit?

Ta Fitbitu doporučuje prodej v horizontu několika týdnů a navrhuje i kupce – mateřskou firmu Google, společnost Alphabet. Google v letošním roce zakoupil duševní vlastnictví hodinářské firmy Fossil, avšak k produkci vlastních hodinek se dosud neodhodlal, v roce dokonce 2016 vývoj vlastních hodinek zrušil. Je však možné, že se v současnosti nadechuje k návratu do segmentu a Fitbit by mu mohl v lecčems pomoci.

V posledních kvartálních výsledcích Fibtit utržil 314 milionů dolarů (asi 7,4 miliard korun), což byl mírný meziroční nárůst. V předpovědí na další kvartál však už zástupci společnosti příliš pozitivní nebyli a do očekávání uvedli pokles průměrné prodejní ceny hodinek, který by mohl vést k výrazně nižším tržbám. Tato očekávání vznikla především kvůli nízké poptávce po modelu Versa Lite.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Vzhledem k tomu, že Fitbit koupil Pebble a ještě další, v té době schopné, vývojáře smartwatch, ale očividně se sám nikdy nikam nevyhrabal, bude mít případná koupě smysl pro novou společnost pouze z hlediska IP nebo softwaru.
Smutné vidět takto promrhaný potenciál, který ani s IP prvních použitelných smartwatch, nebyl nikdy pořádně využit. Dokáže někdo na trh vypustit nástupce Pebble?

Dávid
Anonym
Dávid
Offline

Protože samotnej koncept smartwatch je již od základu špatný a zbytečný. Proto potenciál se limitne blíží nule, pokud zrovna firma není nejmenovaný marketingový lídr z Cupertina, který umí přesvědčit že každe jejich how no je třeba koupit.

uni
Uživatel
uni
Offline

Zbytečný je tvůj příspěvek…

Dávid
Anonym
Dávid
Offline

Zbytečná tvá existence…Promarnit 24/7, 365 dní v roce, min 10 let tlachanim na SM a marným slintanim nad iPhonem, je akt čirého zoufalství.