Domů » Bleskovky » Značka Fitbit na prodej? Zájem by mohl mít Google

Značka Fitbit na prodej? Zájem by mohl mít Google

Společnost Fitbit, která je v současnosti čtvrtým největším výrobcem nositelné elektroniky, sužují ekonomické problémy, a proto začíná přemítat o své budoucnosti. Jedním z možných řešení by dokonce mohl být odprodej celé společnosti jinému subjektu, podle agentury Reuters firma tuto variantu přezkoumává u investiční banky Qatalyst Partners.

Koupí si Google firmu Fitbit?

Ta Fitbitu doporučuje prodej v horizontu několika týdnů a navrhuje i kupce – mateřskou firmu Google, společnost Alphabet. Google v letošním roce zakoupil duševní vlastnictví hodinářské firmy Fossil, avšak k produkci vlastních hodinek se dosud neodhodlal, v roce dokonce 2016 vývoj vlastních hodinek zrušil. Je však možné, že se v současnosti nadechuje k návratu do segmentu a Fitbit by mu mohl v lecčems pomoci.

V posledních kvartálních výsledcích Fibtit utržil 314 milionů dolarů (asi 7,4 miliard korun), což byl mírný meziroční nárůst. V předpovědí na další kvartál však už zástupci společnosti příliš pozitivní nebyli a do očekávání uvedli pokles průměrné prodejní ceny hodinek, který by mohl vést k výrazně nižším tržbám. Tato očekávání vznikla především kvůli nízké poptávce po modelu Versa Lite.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments